Vertical Strike Endless Challenge

Vertical Strike Endless Challenge

6,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Project ICKX
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
28.04.2017
Europa:
28.04.2017
Producent:
Project ICKX
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
28.04.2017
Europa:
28.04.2017

Vertical Strike Endless Challenge - opis gry

Vertical Strike Endless Challenge to gra akcji wyprodukowana przez Project ICKX i wydana przez Playism. Tytuł ukazał się najpierw na komputerach, a później trafił też na Nintendo Switch.

Rozgrywka - Vertical Strike Endless Challenge

Vertical Strike Endless Challenge to gra inspirowana takimi tytułami jak seria Ace Combat. Produkcja Project ICKX pozwala nam stać się asem przestworzy, przy czym zaznaczyć należy, że nie zaprzątali sobie głowy realistycznym odwzorowaniem podniebnych batalii. Gra jednak w odróżnieniu od serii Namco/Bandai Namco nie stawia nacisku na fabułę. Do wyboru mamy dwa warianty zabawy: Anti-Air i Anti-Ship. W tym pierwszym walczymy z latającymi jednostkami, w tym drugim z kolei skupiamy się na pływających (choć latające także się w nim pojawiają). Twórcy do naszej dyspozycji oddali dwie maszyny, tj. SAF-22 ‘Slayer’ oraz eksperymentalny XSF-3A. Przed rozpoczęciem zmagań dobieramy także uzbrojenie według własnego uznania.

Jak wspomniano, Vertical Strike Endless Challenge nie należy do najbardziej realistycznych symulatorów pod słońcem. Sterowanie jest dość proste, pozwalając wdrożyć się nawet mniej doświadczonym graczom. Lewą gałką kontrolera sterujemy samolotem, prawą zmieniamy kamerą, L i R służy to odlecenia na bok, a przycisk ABYX odpowiadają za różne rodzaje broni. Do tego dochodzi też kilka innych funkcji, jak wystrzeliwanie flar.

Założenia są proste. Niezależnie od wybranego trybu musimy eliminować pojawiające się fale nieprzyjaciół. Co jakiś czas pojawia się boss, którego pokonanie pozwala uzupełnić zapasy broni. W tym kontekście warto wspomnieć, że podczas rozgrywki bardzo ważne jest właściwe zarządzanie zasobami. W najgorszym przypadku zostaniemy ze słabym karabinem z nieograniczoną ilością amunicji.

Produkcja Project ICKX to czysty arcade. Naszym najważniejszym zadaniem jest nabijanie punktów, a osiągniętym wynikiem można się potem podzielić na serwisach społecznościowych (gra, przynajmniej na początku, nie posiadała sieciowych rankingów).

Wideo - Vertical Strike Endless Challenge

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper