Velvet Assassin

Velvet Assassin

6,4
21 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.5
X360 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Replay Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
28.04.2009
Europa:
08.05.2009
Polska:
20.07.2009
Producent:
Replay Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
28.04.2009
Europa:
08.05.2009
Polska:
20.07.2009

Velvet Assassin - opis gry

Velvet Assassin to gra action-adventure z elementami skradanki wyprodukowana przez niemieckie Replay Studios i wydana w Europie przez SouthPeak Games na PC i Xboxa 360. Akcja tytułu toczyła się podczas II Wojny Światowej, a inspiracją dla fabuły były perypetie Violette Szabo, agentki brytyjskiego wywiadu.

Fabuła - Velvet Assassin

Dalsza część tekstu pod wideo

W Velvet Assassin gracz wciela się w Violette Summers, podobnie jak Szabo agentkę brytyjskiego wywiadu. Jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywki wybudza się ona w szpitalu ze śpiączki, co wkrótce rozpoczyna proces retrospekcji, podczas którego zapoznajemy się z jej działalnością na terytorium wroga.

Rozgrywka - Velvet Assassin

W grze nacisk położono na skradanie. Szczególną rolę odgrywa dynamiczne oświetlenie, dzięki czemu podczas zmagań możemy wykorzystywać cienie rzucane przez różne ruchome obiekty. HUD dostarcza nam informacji o położeniu Summers - fioletowa oświata daje znać, że nasza podopieczna jest zupełnie niewidoczna, biała że jest na widoku, ale jeszcze nikt nie wykrył jej obecności, a czerwona oznacza kłopoty. W takiej sytuacji musimy stanąć do walki lub znaleźć miejsce, w którym można by było się ukryć i przeczekać wzmożenie w obozie nieprzyjaciela.

W najbardziej gorących sytuacjach przydaje się Morphine Mode. W jego trakcie czas zwalnia, a Violette może łatwiej wykończyć oponentów lub ukryć się przed ich oczami. Patentu tego nie można jednak wykorzystywać bez końca. Oprócz ukrywania się w cieniach nasza podopieczna może też przywdziać mundur SS, co pozwala jej się wtopić w otoczenie. Bohaterka może być wówczas zdekonspirowana jeśli podejdzie do kogoś zbyt blisko lub wykona podejrzany ruch, np. zacznie celować z pistoletu.

Z czasem zdolności Summers można usprawniać. Po poziomach porozrzucane są różne przedmioty, które dostarczają punktów doświadczenia. Mogą one rozwinąć umiejętności bohaterki w dziedzinach stealth (skradanie) i siła oraz zwiększyć ilość morfiny, która aplikowana jest Violette gdy chce wejść w Morphine Mode (dzieje się tak ponieważ wydarzenia z przeszłości splatają się tu regularnie ze 'szpitalną' teraźniejszością).

Wideo - Velvet Assassin

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper