Urban Chaos

Urban Chaos

7,1
72 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5
PSone 7.1
DC 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Mucky Foot
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
31.03.2000
Europa:
2000
Producent:
Mucky Foot
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
31.03.2000
Europa:
2000

Urban Chaos - opis gry

Urban Chaos to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Mucky Foot Productions i wydana przez Eidos Interactive na PlayStation i Segę Dreamcast w 2000 roku. Jej sztandarową cechą był nieliniowy charakter rozgrywki, który pozwalał na sporą swobodę w trakcie wypełniania misji.

W Urban Chaos gracz przejmuje kontrolę nad D’arci Stern, policjantką z fikcyjnego Union City. Miastem wstrząsają zadymiarze z gangu Wildcats, którzy każdego kolejnego dnia poczynają sobie coraz śmielej. Stern, wraz z pomocą niejakiego Ropera, samozwańczego porządkowego, będą musieli znaleźć odpowiedzi na pytania, jaki jest cel bandziorów i kto za nimi stoi. A także ich powstrzymać, co jasne. Rozstrzygnięcia mogą zaskoczyć, między innymi za sprawą pojawiających się wątków paranormalnych.

Dalsza część tekstu pod wideo

W Urban Chaos akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Twórcy oddali nam do dyspozycji żyjące (na miarę epoki) miasto, po którym możemy się poruszać dość swobodnie podczas wykonywania misji. W odwiedzanych lokacjach może padać deszcz, unosić się mgła, twórcy pomyśleli też o zmieniających się porach dniach. Po chodnikach chodzą ludzie, z którymi można czasami zamienić słowo, a po ulicach jeżdżą samochody.

Po Union City można poruszać się używając pojazdów (motocykli lub samochodów), które przydają się podczas zmagań z rozpasaną przestępczością. Developer stworzył ponadto dość rozbudowany system walki. D’arci (a podczas niektórych misji także Roper) potrafi okładać przeciwników pięściami, kopać, rzucać i używać broni (strzelby, kije baseballowe, granaty i karabiny maszynowe; broń palna posiada funkcję auto-aim). Może nawet aresztować skopanego kryminalistę i wyciągnąć od niego w ten sposób użyteczne przedmioty lub informacje.

Łącznie czekają na nas 24 misje podstawowe i cztery bonusowe, które mogą polegać na przeprowadzeniu najazdu na bandziorów, ratowaniu zakładników bądź powstrzymaniu kogoś próbującego popełnić samobójstwo. Gra, jak podkreślali w swoim czasie recenzenci, posiadała niemały potencjał, ale uwaliło ją m.in. kiepskie, toporne sterowanie.

Wideo - Urban Chaos

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper