Urban Champion

Urban Champion

6,1
46 oceny

Ocena wg platformy:

NES 6.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
6 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.11.1984
Europa:
1986
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
6 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.11.1984
Europa:
1986

Urban Champion - opis gry

Urban Champion to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana i wydana przez Nintendo na konsolę Nintendo Entertainment System. Tytuł ten był adaptacją gry Boxing znanej za sprawą przenośnego Game & Watch.

W grze wcielamy się w oprycha, który uczestniczy w ulicznych bitkach, a naszym celem jest ‘wypchnięcie’ przeciwnika z ulicy (albo ewentualnie wrzucenie go do studzienki kanalizacyjnej). Podczas rozgrywki towarzyszy nam licznik staminy informujący o formie podopiecznego. Do dyspozycji mamy dwa ciosy - słaby i silny. Słaby nie jest w stanie odepchnąć rywala, ale trudniej go zablokować. Ten silniejszy może go z kolei odrzucić, ale jego wyprowadzanie naraża nas na kontrę (nie wspominając o tym, że łatwiej przy nim o blok). Celować możemy w twarz lub brzuch.

 

Stamine tracimy ilekroć oberwiemy, albo wyprowadzimy cios (wówczas spada o jeden). Od czasu do czasu w oknie domu przy którym toczy się walka pojawia się zaniepokojony obywatel ciskający doniczkami. Jeśli trafi, nasz zawodnik lub rywal zostają ogłuszeni, narażając się na soczyste uderzenie. Po wypchnięciu oponenta z ulicy ruszamy po prostu ku kolejnej. W grze nie ma żadnej fabuły, a kolejne anonimowe postacie różnią się tylko kolorami włosów i garderoby.

 

Podczas pojedynków może się zdarzyć, że okolice zacznie patrolować radiowóz, który rozdziela walczących. Taki incydent czasami bywa pomocny, jeśli nie idzie nam najlepiej. Oprócz staminy na ekranie pojawia się również informacja o upływającym czasie. Gdy w końcu upłynie, policjanci aresztują tego gościa, któremu bliżej było do przegranej.

 

Urban Champion nie był i nie jest oceniany na równi z innymi grami Nintendo ze swoich czasów. Jednak pomimo przeciętnych ocen tytuł doczekał się swego rodzaju remake’u, który Nintendo wydało w dystrybucji cyfrowej na 3DS-a (za jego produkcję odpowiadała Arika).

Wideo - Urban Champion

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper