Mike Tyson’s Punch-Out!!

Mike Tyson’s Punch-Out!!

7,9
16 oceny

Ocena wg platformy:

NES 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
10.1987
Europa:
15.12.1987
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
10.1987
Europa:
15.12.1987

Mike Tyson’s Punch-Out!! - opis gry

Mike Tyson’s Punch-Out!! to gra sportowa traktująca o boksie wyprodukowana i wydana przez Nintendo na NES-a. Była to pierwsza część serii, która ukazała się na tym sprzęcie. Poprzednie trafiały na komputery i -- przede wszystkim -- automaty.

W Punch-Out wchodzimy w buty początkującego boksera nazywającego się Little Mac. Naszym zadaniem jest doprowadzić go na szczyt bokserskiej kariery, którą wieńczy pojedynek z Mike’m Tysonem.

 

Repertuar ciosów Maca jest dość ubogi. Może on oklepywać facjatę i tułów przeciwnika z prawej lub lewej strony, albo wyprowadzić silny cios w podbródek. W tym ostatnim wypadku musimy jednak najpierw zdobyć gwiazdkę, która wpada, gdy dobrze skontrujemy rywala (gwiazdek można mieć maksymalnie trzy). Oprócz tego nasz podopieczny potrafi również robić uniki, schylać się i blokować.

 

Podczas pojedynków o stanie zdrowa Maca informuje licznik serduszek. Trzy serduszka znikają jeśli rywal wyprowadzi celny cios, jedno - jeśli zdołamy go zablokować. Utrata wszystkich powoduje, że bokser puchnie i nie jest w stanie ani atakować, ani blokować. W takim wypadku musi robić uniki, co pozwala mu odzyskać część energii i stanąć do walki ponownie.

 

Wygrać (lub przegrać) można na trzy sposoby. Po pierwsze, przez nokaut (jeśli rywal nie podniesie się w ciągu dziesięciu sekund); po drugie, przez techniczny nokaut, jeśli powalimy oponenta trzy razy w ciągu jednej rundy. Wygrać można też za sprawą decyzji sędziów. Jeżeli w trakcie trzech rund nie pojawi się zdecydowany zwycięzca wówczas decydują punkty zgarniane za celne uderzenia i nokauty. 

 

Mac pnie się po szczeblach kariery walcząc z różnymi bokserami. Jeśli przegra, spada w rankingu, co sprawia, że musi piąć się w hierarchii od nowa. Wyjątek stanowi pojedynek z Tysonem, którego poziom trudności obrósł z czasem legendami. Przegrana w tym najważniejszym starciu równoznaczna jest z ujrzeniem napisu “game over”.

Wideo - Mike Tyson’s Punch-Out!!

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper