Under the Jolly Roger

Under the Jolly Roger

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

XONE -
NS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
HeroCraft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
03.09.2020
Europa:
03.09.2020
Producent:
HeroCraft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
03.09.2020
Europa:
03.09.2020

Under the Jolly Roger - opis gry

Under the Jolly Roger to gra action-adventure, która pozwala nam przejąć kontrolę nad piratem. Tytuł ukazał się na konsolach Nintendo Switch i Xbox One. Był on nową wersją gry wydanej pierwotnie na PC i urządzeniach przenośnych pod nazwą Tempest.

Rozgrywka - Under the Jolly Roger

Gra pozwala nam się wcielić w pirata, a następnie pokierować jego ‘karierą’. Podobnie jak w większości tego typu symulacji zmagania rozpoczynamy skromnie. Dysponujemy jedynie niewielką łajbą, nie mamy żadnych sojuszników, a nasze kieszenie świecą pustkami. To od nas zależy, jaką drogę obierzemy: czy na przykład skupimy się na handlowaniu z kupcami w odwiedzanych przez nas portach, czy raczej wybierzemy plądrowanie i mordowanie. Fabuła generalnie nie odgrywa tu jednak specjalnie istotnej roli.

W Under the Jolly Roger możemy wykonywać rozmaite czynności związane z pirackim ‘fachem’. Pływamy statkiem, uczestniczymy w bitwach morskich, handlujemy, eksplorujemy tutejszy świat, walczymy wchodząc w buty naszej postaci (system jest prosty; w trakcie starć korzystamy z przycisków odpowiedzialnych za atakowanie i gardę) itd. Żeglować możemy w zasadzie na dwa sposoby: automatycznie, czyli wyznaczając drogę z poziomu mapy świata, lub manualnie. W tym drugim przypadku musimy brać pod uwagę siłę i kierunek wiatru. 

W ogarnięciu wszystkich aktywności pomaga struktura questowa gry. Zadania do wykonania otrzymuje z rozmaitych źródeł, na początek z tzw. Akademii. Przy czym zaznaczyć warto, że nie chodzi o nas i naszą postać - bardzo ważne jest również zarządzanie załogą, werbowanie nowych członków, zapewnienie im odpowiednio dużego statku (posiadaną łajbę da się również modyfikować), dbanie o wysokie morale kompanów itd. 

Wideo - Under the Jolly Roger

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper