Under Siege

Under Siege

5,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 5.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Seed Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RTS,   PS Move
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
02.06.2011
Europa:
02.06.2011
Producent:
Seed Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RTS,   PS Move
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
02.06.2011
Europa:
02.06.2011

Under Siege - opis gry

Under Siege to strategia czasu rzeczywistego (tzw. RTS) wyprodukowana przez Seed Studios i wydana przez Sony Computer Entertainment. Tytuł ukazał się w cyfrowej dystrybucji tylko na PlayStation 3 (dodatkowo przed premierą gry wyszedł komiks wprowadzający w historię).

Akcja gry toczy się w fantastycznej krainie zamieszkiwanej przez różne rasy. Ludzie w tej układance to jedyne istoty, które zdolne były zamieszkać na mroźnej północy. Zbudowali tam różne osady w miejscach, gdzie ziemia jest urodzajna i ograniczyli kontakty do niezbędnej wymiany handlowej. Ta rzeczywistość zaczęła jednak w końcu niektórym ciążyć. W efekcie nadszedł dzień gdy syn kowala, Ingvar, postanowił zjednoczyć rozproszone plemiona i doprowadził do zbudowania wielkiej fortecy, tzw. Cytadeli. Mijał czas, a idea Ingvara zaczęła się wypaczać - zaczął on być mianowicie okrutnym dyktatorem, który uznawał za wroga każdego, kto pozostał niezależny od Cytadeli.

Dalsza część tekstu pod wideo

Under Siege to strategia czasu rzeczywistego, ale grę na tle konkurencji wyróżnia kilka rozwiązań. Przede wszystkim nie ma tu budowania budynków oraz eksploatacji surowców. Zamiast tego dysponujemy po prostu armią żołnierzy, których można z czasem upgrade’ować za pomocą posiadanej kasy. Twórcy przygotowali dziewięć rodzajów jednostek - każda z określonymi wadami i zaletami. Nie wszystkie są dostępne od razu.

Gra podzielona jest na rozdziały. Te z kolei za każdym razem rozgrywają się w innym miejscu. Przed misją mamy możliwość obejrzenia cutscenki wyjaśniającej więcej na temat toczących się wydarzeń oraz wybrania jednostek, które będą brały udział w potyczce.

Under Siege oferuje kilka wariantów rozgrywki, nie tylko kampanię. Dostępny jest też multiplayer w wersji lokalnej i sieciowej. Do wyboru jest w nim zwyczajny Deathmatch, Arena i Capture Point. Dodatkową atrakcją jest edytor, którego do tworzenia map używali też twórcy. Umożliwia on tworzenie nowych plansz od zera lub poprawienie tych już istniejących.

Co warto dodać, produkcja Seed Studios obsługuje kontroler PS Move.

Wideo - Under Siege

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper