Uncharted: Pogoń za Fortuną

Uncharted: Pogoń za Fortuną

6,4
33 oceny

Ocena wg platformy:

PS Vita 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
One Loop Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Karciana
Śr. czas:
11 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
04.12.2012
Europa:
04.12.2012
Polska:
04.12.2012
Producent:
One Loop Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Karciana
Śr. czas:
11 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
04.12.2012
Europa:
04.12.2012
Polska:
04.12.2012

Uncharted: Pogoń za Fortuną - opis gry

Kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych serii Sony w formie wyłączności na PS Vita. Tym razem jest to karcianka wydana w grudniu 2012 roku, za którą odpowiada studio One Loop Games.

Zabawa kojarzy się z odmianą Magic the Gathering, tyle że jest osadzona w uniwersum Uncharted, a zatem na kartach ujrzysz wizerunki bohaterów takich jak Drake, Sully lub Elena czy też znane artefakty. Na początek gracz wykłada bohatera na jednym z pięciu pól – karta ta z założenia ma zaatakować przeciwnika, ale jeśli oponent postawi przeciw niej inną postać, to dojdzie do boju między nimi. W następnej fazie losowana jest karta fortuny – odpowiednik punktów akcji w formie skarbów (im więcej ich na koncie, tym większe pole do manewru przy wystawianiu). Na sam koniec istnieje możliwość dopakowania wyegzekwowanych kart poprzez dobranie zasobu – może to być np. strzelba dodająca 3 punkty ataku czy też mur wzmacniający obronę. Po wykonaniu powyższych czynności następuje zmiana tury i pałeczkę przejmuje rywal. Grasz tak długo, aż poziom zdrowia jednego z graczy spadnie do zera.

Dla samotników twórcy przygotowali „drabinkę” z kilkunastoma przeciwnikami sterowanymi sztuczną inteligencją. Nie zabrakło trybu rozgrywki wieloosobowej. Lokalnie odbywa się ona na zasadzie przekazywania konsoli po wykonaniu tury. Z kolei online nie do końca toczy się w czasie rzeczywistym, ponieważ potyczkę można w każdej chwili przerwać po zakończonej turze i dokończyć np. po godzinie lub nawet po 2 dniach (taki jest max. czas na wykonanie ruchu). Plusem jest obecność edytora własnej talii, a także współpraca z Uncharted: Złota Otchłań – zgromadzony tam łup trafia tutaj w formie nowych kart. Dodatkowo można również poszerzyć talie i dodać nowych rywali dla singli specjalnymi pakietami z Uncharted 2 i 3.

Dalsza część tekstu pod wideo

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper