Ironclad Tactics

Ironclad Tactics

6,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

PC -
PS4 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Zachtronics Industries
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RTS
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
18.09.2013
Europa:
18.09.2013
Producent:
Zachtronics Industries
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RTS
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
18.09.2013
Europa:
18.09.2013

Recenzja redakcji

Recenzja: Ironclad Tactics (PS4)
4.5
Recenzja: Ironclad Tactics (PS4)
PS4

Ironclad Tactics - opis gry

Ironclad Tactics to strategia turowa wyprodukowana i wydana przez studio Zachtronics. Tytuł ukazał się na PC, urządzeniach przenośnych oraz konsoli PlayStation 4.

Fabuła - Ironclad Tactics

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja gry rozgrywa się w latach 60. XIX wieku i przedstawia alternatywną historię Ameryki Północnej, a przede wszystkim wojny secesyjnej. W walce używa się przypominających mechy maszyn zwanych “ironclads” napędzanych parą, a stylistyka gry wpisuje się w klimat steampunku. Głównymi bohaterami są tu pracownicy Bureau of Steam Engineering – Maxwell Prosser i Joseph Ashdown. W trakcie bitwy o Fort Sumter okazuje się, że siły Konfederatów także mają do dyspozycji roboty. Prosser i Ashdown są zmuszeni odwrócić losy wojny.

Rozgrywka - Ironclad Tactics

Ironclad Tactics na pierwszy rzut oka przypomina klasyczne strategie turowe, choć w rzeczywistości produkcja Zachtronics wprowadza do formuły kilka znaczących nowości. Po pierwsze, mapy, na których toczą się bitwy, podzielone są na linie/pasy, po nich zaś poruszają się jednostki nasze i naszego przeciwnika. Za przebycie takiego pasa od początku do końca otrzymujemy punkty VP, które są potrzebne do zaliczenia misji. Po drugie, w tytule zaimplementowano elementy karcianki. Przed każdą misją tworzymy talię składającą się z dwudziestu kart i to właśnie nimi będziemy mogli posługiwać się podczas bitew. Istnieją cztery rodzaje kart i do ich użycia potrzebujemy określonej liczby punktów AP. Jeżeli ich nie mamy, nie będziemy mogli danej karty użyć. Co warto też dodać, na podjęcie decyzji w trakcie trwania kolejki mamy wyznaczony limit czasu, co sprawia, że batalie są bardziej dynamiczne.

Głównym wariantem rozgrywki Ironclad Tactics jest fabularna kampania, którą można przechodzić solo bądź z drugą osobą. Oprócz tego dostępna jest również multiplayerowa rywalizacja. 

Wideo - Ironclad Tactics

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper