Umihara Kawase Fresh!

Umihara Kawase Fresh!

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Studio Saizensen
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
25.04.2019
Europa:
18.07.2019
Polska:
18.07.2019
Producent:
Studio Saizensen
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
25.04.2019
Europa:
18.07.2019
Polska:
18.07.2019

Umihara Kawase Fresh! - opis gry

Umihara Kawase Fresh! to gra zręcznościowa wyprodukowana przez Studio Saizensen i wydana przez Success Corporation. Tytuł ukazał się najpierw na konsoli Nintendo Switch, a później trafił też na PS4 i PC.

Produkcja Saizensen to kolejna odsłona serii Umihara Kawase, która swoje początki miała na konsoli Super Nintendo. Wyróżniającą ją cechą jest patent z linką wędkarską, której nasza postaci używa do omijania wszelkich przeszkód. Poza tym na uwagę zasługuje również surrealistyczny styl graficzny oraz wymagający poziom trudności.

Umihara Kawase Fresh! dość znacząco zmienia dotychczasową formułę cyklu. Nie mamy tu już do czynienia z podziałem na levele, tylko z bardziej otwartym, spójnym światem przywodzącym na myśl np. metroidvanie. Główną bohaterką jest tytułowa Umihara Kawase, dziewczyna znana też poprzednich części cyklu. Tym razem poznajemy ją jako podróżującą szefową kuchni, która trafia do miasta ze swoich snów. Tam natomiast zostaje zatrudniona przez restaurację, pomagając w zdobywaniu składników i poznając innych mieszkańców. Fabuła nie stanowi jednak najważniejszej atrakcji gry.

Świat gry, podobnie jak światy znane z poprzednich części, jest mocno surrealistyczny. Składa się on z latających brył o różnych kształtach, pomiędzy którymi podróżujemy wykonując zadania dla mieszkańców. Poszczególne lokacje bywają zróżnicowane - od zamków poprzez podziemne labirynty. Umihara Kawase posługuje się oczywiście swoją linką do pokonywania przeszkód, ale poza tym potrafi też ogłuszać nieprzyjaciół i chować ich do plecaka, dzięki czemu zdobywa składniki potrzebna do przygotowania potraw, a te z kolei mogą zregenerować zdrowie, zaspokoić głód (informuje o tym specjalny wskaźnik) czy dostarczyć jakiegoś pozytywnego efektu (buffa). 

Questy, warto dodać, bywają różnej długości. Niektóre da się zaliczyć w mniej niż minutę, inne mogą zabrać nam kwadrans. Oprócz tego eksplorując świat gry możemy się także natknąć na sekrety, jak bossowie czy skarby.  

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper