Marble It Up!

Marble It Up!

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bad Habit Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
29.09.2018
Europa:
29.09.2018
Producent:
Bad Habit Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
29.09.2018
Europa:
29.09.2018

Marble It Up! - opis gry

Marble It Up! to gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Bad Habit Productions. Tytuł ukazał się najpierw na Nintendo Switch, a później także na PC, PS4 i Xbox One. Był on duchowym spadkobiercą Marble Madness.

Marble It Up! to duchowy spadkobierca Marble Madness, kultowej gry, która ukazała się pierwotnie w latach 80. Założenia są podobnie - w produkcji Bad Habit przejmujemy kontrolę nad szklaną kulką i musimy przebyć nią cały poziom od punktu A do punktu B. Gra jest całkowicie pozbawiona jakiejkolwiek fabuły, a główny wariant zabawy składa się z czterdziestu poziomów.

O ile założenia są te same, Marble It Up! w odróżnieniu od Marble Madness jest w pełni trójwymiarowe, co sprawia, że projekt poziomów (level design) jest bardziej złożony. Jak wspomniano, zasady są bardzo proste - nasze zadanie polega na jak najszybszym pokonaniu toru przeszkód. Poziomy są krótkie - przejście jednego zwykle nie trwa więcej niż dwie minuty, a całość da się ukończyć w dwie-trzy godziny. Sterowanie jest proste. Najważniejszą ‘umiejętnością’ kulki, nad którą kontrolę przejmujemy, jest skok, ale poza tym możemy też korzystać z dopałek (są cztery) porozmieszczanych na planszy. Jest to chociażby możliwość zatrzymaniu czasu czy krótkotrwałe przyspieszenie, które można włączyć w dowolnym momencie po zebraniu ikonki w kształcie błyskawicy. Da się także cofnąć czas w razie jakiejś wpadki, lecz po skorzystaniu z tej funkcji gra nie zapisuje naszego czasu przejścia levelu (developerzy, warto tu dodać, zaimplementowali też sieciowe rankingi).

Marble It Up! było po premierze wspierane rozszerzeniami oferującymi dodatkową zawartość, jak nowe plansze, tryb Battle Royale czy edytor pozwalający nam tworzyć własne levele (na PC, PS4 i XONE była ona dostępna w dniu premiery).

Wideo - Marble It Up!

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper