Ultimate Mortal Kombat

Ultimate Mortal Kombat

7,2
6 oceny

Ocena wg platformy:

DS 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Other Ocean Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
12.11.2007
Europa:
07.12.2007
Producent:
Other Ocean Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
12.11.2007
Europa:
07.12.2007

Ultimate Mortal Kombat - opis gry

Ultimate Mortal Kombat to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez Other Ocean Interactive i wydana przez Midway na NDS-a. Gra była była rozbudowaną wersją Mortal Kombat 3, która do rozgrywki wprowadziła szereg dodatków i nowych rozwiązań.

Jednym z najważniejszych dodatków do Ultimate Mortal Kombat, które w wersji na NDS-a było wiernym portem z dużych konsol, jest obecność wielkich nieobecnych: Scorpiona, Reptile’a, Jade i Kitany. Do nich dołączyli również Mileena, Ermac i ‘klasyczny’ Sub-Zero.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Gra oferuje kilka nowych trybów rozgrywki: pojedynki 2 na 2, turniej, w którym brać udział może osiem osób, oraz obecną w Mortal Kombat: Deception minigrę Puzzle Kombat.

 

Zmiany zaszły dalej. Twórcy nie tylko wprowadzili nowe postacie, ale też wpłynęli na umiejętności starej gwardii poprzez dodanie nowych ataków i zmienienie działania niektórych wcześniej obecnych. Zmodyfikowano ponadto sztuczną inteligencję oponentów. Generalnie na plus, jednak w pewnych okolicznościach na wierzch wyłaziły błędy, które doprowadzały do dziwnego zachowania przeciwników (co dawało szansę łatwego ich ubicia).

 

Nowym postaciom towarzyszą w UMK nowe areny. Są to jaskinia Scorpiona, pustynia, portal i i kilka innych miejscówek. Niektóre z tych lokacji oferują nowe możliwość, np. nieobecne w podstawowej wersji stage fatality, niektóre są też wielopoziomowe. Tu warto dodać, iż w UMK zmieniono sposób w jaki wyrzucamy przeciwnika z dotychczasowego placu boju. Teraz jest to bowiem w stanie zrobić tylko uppercut, a nie niemal każdy cios wybijający w powietrze.

 

W wersji na NDS-a nie brakuje oczywiście multiplayera, który umożliwia zabawę poprzez Wi-Fi. Jednym z dodatków dla tej konsoli był również wspomniany Puzzle Kombat, czyli swoista wariacja Tetrisa, w której postacie ukazane są w stylu super-deformed. Tytuł korzysta z dwóch ekranów - na jednym obserwujemy właściwą rozgrywkę, na drugim mamy listę ciosów.

Wideo - Ultimate Mortal Kombat

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper