Planet Zoo

Planet Zoo

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Frontier Developments
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
05.11.2019
Europa:
05.11.2019
Polska:
05.11.2019
Producent:
Frontier Developments
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
05.11.2019
Europa:
05.11.2019
Polska:
05.11.2019

Planet Zoo - opis gry

Planet Zoo to gra strategiczna wyprodukowana i wydana przez studio Frontier Developments. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych. Według założeń był on duchowym spadkobiercą Zoo Tycoon.

W Planet Zoo nasze zadanie polega na zarządzaniu ogrodem zoologicznym. Twórcy przygotowali ponad siedemdziesiąt gatunków zwierząt (taka liczba była dostępna na premierę), które możemy w nim umieścić, jeśli tylko posiadamy środki niezbędne do ich zakupienia. Zwierzęta nie odbiegają pod względem zachowania od tego, co znać możemy z rzeczywistości, dlatego w trakcie zmagań/podejmowania decyzji musimy mieć na względzie ich charakterystykę i specyficzne potrzeby (np. w kwestii otoczenia; to da się modyfikować, łącznie z kształtem terenu). W radzeniu sobie z tymi wszystkimi zagadnieniami pomaga tzw. Zoopedia, w której znajdziemy dużo przydatnych informacji.

Zwykła opieka i dbanie o właściwe samopoczucie zwierząt to nie wszystko. Możemy je także łączyć w pary lub modyfikować ich genom, dzięki czemu da się wydłużać długość życia (zwierzęta umierają ze starości), zmieniać wielkość, wpływać na płodność itd.

Gra oferuje cztery warianty rozgrywki: Career, Sandbox, Challenge oraz Franchise. Najważniejszy jest ten pierwszy, czyli kariera. W niej czeka na wykonanie dwanaście misji rozgrywających się w różnych regionach świata, które spaja fabuła. Po zrealizowaniu wytycznych (są one dość zróżnicowane) jesteśmy oceniani. W zależności od tego, jak nam poszło, otrzymujemy jeden z trzech medali.

Jeśli chodzi o resztę, tryb Sandbox to odpowiednik trybu swobodnego obecnego w wielu innych podobnych tytułach, w którym nie jesteśmy ograniczani kampanijnymi wytycznymi; we Franchise prowadzimy sieć ogrodów zoologicznych, zaś w Challenge radzimy sobie z przygotowanymi przez twórców wyzwaniami. 

Produkcja Frontier Developments nie posiada trybu multiplayer, ale zaimplementowano w niej funkcje sieciowe umożliwiają dzielenie się owocami naszej pracy, np. całymi ogrodami.

Wideo - Planet Zoo

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper