Twin Caliber

Twin Caliber

4,0
10 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 4.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rage Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
01.11.2002
Europa:
01.11.2002
Producent:
Rage Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
01.11.2002
Europa:
01.11.2002

Twin Caliber - opis gry

Twin Caliber to strzelanina “na szynach” wyprodukowana i wydana przez brytyjskie studio Rage Software. Gra ukazała się tylko na PlayStation 2 (choć była planowana pierwotnie również wersja na Xboxa) i tylko w Europie.

Twin Caliber na blat bierze tematykę apokalipsy zombie. Akcja dzieje się w niewielkiej amerykańskiej mieścinie, kręcąc się wokół ‘perypetii’ dwójki bohaterów - szeryfa oraz poznanego przezeń w więzieniu, dokąd uciekł, przestępcy odbywającego karę. Obaj muszą współpracować. Nie tylko po to aby przeżyć, ale też odkryć prawdę o rozgrywających się na ich oczach wydarzeniach.

Twin Caliber to strzelanina na tzw. szynach, przy czym w odróżnieniu od wielu innych przedstawicieli gatunku, takich jak chociażby seria The House of the Dead, w produkcji Rage akcję śledzimy z perspektywy trzeciej, a nie pierwszej osoby. Tytuł gry nawiązuje do jej głównej atrakcji - sterowania. Nie mamy tutaj bezpośredniej kontroli nad ruchami podopiecznych, zamiast tego ograniczamy się do dziurawienia atakujących zewsząd maszkar (i nie tylko maszkar), za co jesteśmy nagradzani punktami. Do celowania używamy dwóch gałek pada (to tutejsza innowacja), do strzelania przycisków R1 oraz L1, do zmiany magazynków R2 i L2, a kierunki na d-padzie służą do zmiany broni, bo w trakcie naszych zmagań położymy łapy na różnych pukawkach. Poza tym w grze nie uświadczymy innych zdolności, np. uników.

Kampania składa się z ponad dwudziestu leveli. Przechodzić możemy ją sami lub z drugą osobą dzięki trybowi kooperacji. Dla osób odczuwających potrzebę zapoznania się ze sterowaniem przygotowano też tryb treningowy.

Wideo - Twin Caliber

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper