Toukiden 2

Toukiden 2

7,7
6 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.6
PC 8.0
PS3 -
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
28.07.2016
Europa:
24.03.2017
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
28.07.2016
Europa:
24.03.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Toukiden 2 (PS4)
8.0
Recenzja: Toukiden 2 (PS4)
PS4

Toukiden 2 - opis gry

Toukiden 2 to gra action-RPG wyprodukowana przez japońskie studio Omega Force i wydana przez Koei Tecmo. Tytuł ukazał się na komputerach (Steam) oraz konsolach PlayStation 3, PlayStation 4 i PlayStation Vita (wersja z PS3 nie ukazała się na Zachodzie).

Akcja drugiej części Toukidena rozgrywa się dwa lata po pierwszej/Kiwami. Punktem wyjścia dla fabuły jest “Przebudzenie” (Awakening), przebudzenie, podczas którego demony zaatakowały Japonię/Nakatsu Kuni. My wcielamy się w Slayera (tworzymy go sobie sami), wojownika, który walczy z tym zagrożeniem. Podczas jednej z bitew zostaje on wessany przez portal otworzony przez pewnego potężnego demona. W efekcie główny bohater odbywa podróż w czasie i budzi się dziesięć lat później w wiosce Mahoroba kompletnie pozbawiony wspomnień.

Największa nowość względem pierwszej to nowa struktura. Tym razem świat jest otwarty, a dostęp do niego mamy ze wspomnianej wioski, która stanowi bazę wypadową i bezpieczną przystań. Co jednak warto dodać, nie wszystkie lokacje są odblokowane na starcie. Dostęp do nich otrzymujemy wraz z postępami. Część z nich pokrywają dla przykładu niebezpieczne, demoniczne’ wyziewy zagrażające życiu i zdrowiu naszego podopiecznego. Żeby je usunąć, należy pokonać mieszkającego w okolicy demona.

Nowością w ‘dwójce’ jest także urządzenia zwane Demon Hand. Dzięki niemu można nie tylko walczyć, ale także ułatwić sobie eksplorację (“łapa” potrafi chwycić obiekt lub mniejszego demona i przyciągnąć w jego kierunku). W kontekście systemu walki warto wspomnieć, że patent z niszczeniem kończyn wrogów został tym razem rozbudowany, dając nam więcej możliwości działania.

Jeszcze inne novum to Machina. Mechaniczne istoty, które mogą kolekcjonować za nas różne mniej lub bardziej potrzebne materiały. Te z kolei mogą posłużyć następnie do ulepszania ekwipunku.

Toukiden 2 oferuje możliwość grania z innymi. Grać mogą maksymalnie cztery osoby jednocześnie.

Wideo - Toukiden 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper