Touhou Mechanical Scrollery

Touhou Mechanical Scrollery

7,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Miko-san Saho Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
30.04.2020
Europa:
30.04.2020
Producent:
Miko-san Saho Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
30.04.2020
Europa:
30.04.2020

Touhou Mechanical Scrollery - opis gry

Touhou Mechanical Scrollery to gra action-RPG wyprodukowana przez niezależne Miko-san Saho Team i wydana przez Phoenixx. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych.

Mechanical Scrollery to kolejna odsłona serii Touhou, konkretnie rzecz biorąc - piętnasta oficjalna. Akcja ponownie toczy się w fantastycznej krainie Gensokyo, tym razem po wydarzeniach ukazanych w Forbidden Scrollery i Legacy of Lunatic Kingdom (ich znajomość nie jest potrzebna do zrozumienia fabuły). Historia skupia się na perypetiach Reimu i Marisy, które starają się powstrzymać inwazję armii mechanicznych pająków i przy okazji dowiedzieć się prawdy o jej przyczynach.

Mechanical Scrollery to gra action-RPG, która pod względem rozgrywki przypomina tytuły w rodzaju Zone of the Enders. Nasze podopieczne latają po sporych rozmiarów trójwymiarowych lokacjach i walczą z rozlicznymi przeciwnikami. Tytuł nawiązuje do korzeni serii Touhou, czyli gatunku danmaku/bullet hell, gdzie nieprzyjaciele wystrzeliwują niezliczone ilości pocisków.

Bohaterki dysponują dwoma rodzajami ataków zwykłych: jeden służy do walki na krótki dystans, drugi do rażenia nieprzyjaciół z dystansu. Korzystanie z tych drugich nabija wskaźnik Spell Gauge, który po wymaksowaniu umożliwia odpalenia specjalnej umiejętności. Z drugiej strony rozgrywka została zaprojektowana tak, by premiować również starcia w zwarciu. Unikanie ataków rywali nabija Shot Gauge.

W grze ważną rolę odgrywa ekwipunek. Przeciwnicy posiadają zniszczalne części ciała, z których pozyskujemy części potrzebne do craftingu. Z nich natomiast konstruujemy sprzęt pozwalający podnosić potencjał bojowy podopiecznych.

Touhou Mechanical Scrollery można ukończyć w mniej więcej dziesięć godzin.

Wideo - Touhou Mechanical Scrollery

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych