Super Neptunia RPG

Super Neptunia RPG

7,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.5
PS4 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Artisan Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
20.12.2018
Europa:
28.06.2019
Producent:
Artisan Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
20.12.2018
Europa:
28.06.2019

Super Neptunia RPG - opis gry

Super Neptunia RPG to dwuwymiarowa japońska gra RPG wyprodukowana przez kanadyjskie Artisan Studios i wydana przez Compile Heart. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Był on spin-offem serii Hyperdimension Neptunia.

Akcja gry, podobnie jak miało to miejsce w głównych odsłonach cyklu, rozgrywa się w świecie Gameindustri, krainie, która czerpie garściami ze światka gier video. Gameindustri rządzone jest przez organizację zwaną Silkworm, która hołubi gry dwuwymiarowe, a jej poddani płacą podatki cartridge’ami. Straszne kary czekają też na tych, którzy łaskawszym okiem chcieliby spojrzeć na gry tworzone przy użyciu bardziej nowoczesnych technologii - są oni bezlitośnie sądzeni, a ich duch niszczony. W tym oto świecie pojawia się główna bohaterka Neptune, która w swym roztrzepaniu nie odróżnia lewej od prawej strony. Po efektownym zwycięstwie nad potworami, które zagrodziły jej drogę, Neptune dochodzi jednak do wniosku, że jest “protagonistką”.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Super Neptunia różni się dość znacząco od poprzednich odsłon cyklu. Przede wszystkim jest ona dwuwymiarowa, przypominając trochę produkcje studia Vanillaware, jak Odin Sphere czy Dragon’s Crown. Zakres ruchów Neptune nie odstaje od typowych dwuwymiarowych tytułów - może się ona poruszać w prawo lub w lewo, ewentualnie w górę lub w dół. Dungeony, które przychodzi jej pokonywać, pełne są przeciwników. Starcia nie są jednak zręcznościowe, tylko turowe. Po wpadnięciu na nieprzyjaciela zostajemy przeniesieni na pole bitwy. Używać możemy wówczas maksymalnie czterech postaci, a pożądaną czynność (do czego potrzebujemy punktów AP) wybieramy z listy komend. Walkom towarzyszy specjalny wskaźnik, po nabiciu którego bohaterka jest się w stanie przemienić w boginię, co zwiększa jej potencjał bojowy.

Podczas eksploracji natknąć się możemy na skarby wszelkiej maści. Zdobyte w ten sposób przedmioty także podnoszą potencjał Neptune, ponieważ dzięki nim jest ona w stanie wyuczyć się nowych zdolności. A jeśli dany przedmiot będzie miała wyekwipowany wystarczająco długo, pozyska go na stałe.

Odnośnie eksploracji warto również dodać, że Neptune potrafi np. skakać (skok zwykły lub podwójny) oraz przyzywać potwora, na którego głowie może stanąć, by dostać się do wyżej położonych miejsc.

Wideo - Super Neptunia RPG

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper