Total War: ROME REMASTERED

Total War: ROME REMASTERED

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Creative Assembly
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna,   Strategiczna,   Kolekcje
Premiery
Świat:
29.04.2021
Europa:
29.04.2021
Producent:
Creative Assembly
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna,   Strategiczna,   Kolekcje
Premiery
Świat:
29.04.2021
Europa:
29.04.2021

Recenzja redakcji

Total War: Rome Remastered - recenzja gry. Starożytny Rzym palony problemami
Igor Chrzanowski

Igor Chrzanowski

6.5
Total War: Rome Remastered - recenzja gry. Starożytny Rzym palony problemami
PC

Total War: ROME REMASTERED - opis gry

Total War: ROME REMASTERED to odświeżenie kolekcji strategii czasu rzeczywistego oryginalnie wyprodukowanych wyłącznie przez Creative Assembly. Dzięki współpracy tej firmy z Feral Interactive tytuł został wydany przez SEGA na Windowsa, Linuksa oraz Macintosha.

Tytuł jest przedstawicielem gatunku łączącego w sobie cechy zarówno strategii turowej jak i czasu rzeczywistego - pierwszy element dotyczy świata gry, a drugi starć. Całość została opracowana tak, by była wierna panującym wtedy realiom. Początkowo gracz otrzymuje dostęp do ułamka dostępnych frakcji (np. 3 rodziny rzymskie), po ukończeniu gry otrzymuje dostęp do pozostałych. Nie wszystkich, bo Senat oraz Rebelianci są niedostępni.

  • W systemie turowym gracz zarządza miastami rekrutując jednostki czy rozpoczynając/kontynuując budowanie konstrukcji czy to o przeznaczeniu cywilnym czy wojskowym. Ponadto rozporządza on armiami dowodzonymi przez członków rodu albo bezimiennych kapitanów i porusza się nimi po planszy, czasem wydając rozkaz ataku lub oblężenia. Jest to jeden z elementów interakcji z innymi plemionami/nacjami/rodami rzymskimi z którymi można wchodzić w bardziej przyjazne relacje jak zawiązywanie sojuszy czy zawiązywanie umów handlowych.
  • W systemie rzeczywistym odbywają się starcia, co rozpoczyna się od fazy planowania i możliwości dowolnego rozmieszczenia jednostek w określonym obszarze. W wybranym przez siebie momencie rozpoczyna on starcie i przy określonych siłach oraz obszarze walczy z przeciwną armią, Poza oblężeniem miasta warunkiem zwycięstwa jest rozbicie wszystkich wrogich jednostek i zmuszenie ich do ucieczki.

W ramach pakietu deweloperzy zdecydowali się na odświeżenie następujących tytułów:

Rome: Total War

W ramach podstawki deweloper zdecydował się przedstawić okres z życia Starożytnego Rzymu, a dokładnie od 270 p.n.e. do 14 n.e. - gdzie istnieje podział na 3 rodziny oraz Senat, które rosną w potęgę. Gracz wciela się więc w przedstawiciela jednej z tych rodzin albo np. plemion barbarzyńskich i stara się podbić większość znanego ówcześnie świata - licząc w tym Rzym.

Rome: Total War - Alexander

W ramach tego dodatku deweloper zdecydował się na przedstawienie losów Alexandra Macedońskiego, jednego z bardziej znanych dowódców swego czasu. Gracz będzie miał okazję wcielić się w tytułowego dowódcę i poprowadzić wojska w m.in. bitwie pod Cheroneą czy Hydaspses, przy czym dołożono wszelkich starań by jak najwierniej odwzorować środowisko czy siły wojskowe. Między tymi starciami będzie okazja zapoznać się z materiałami wideo opowiadającymi o tym okresie.

Poza aspektem związanym z tytułowym dowódcą, dodatek ten udostępnia nowe związane z okresem nacje (Macedończycy, Persowie, Hindusi, barbarzyńskie plemiona) oraz około 60 nowych jednostek.

Rome: Total War - Barbarian Invasion

W tym dodatku deweloper zdecydował się przedstawić końcowe momenty epoki starożytności (V wiek n.e.), kiedy to Imperium Rzymskie było podzielone na Wschodnie oraz Zachodnie, a Zachodnie chyliło się ku upadkowi. Dodatkowo na tereny dzisiejszej Europy najechali Hunowie, a Persowie (obszar obecnego Bliskiego Wschodu) rośli w potęgę. Deweloper starał się przy tym jak najwierniej oddać panujące wtedy realia, tak więc gracz będzie miał okazję pokierować np. słoniami. 

Nowości

Deweloperzy zdecydowali się na poprawki zarówno w warstwie technicznej jak i rozgrywce. Pod względem technicznym, poza dodaniem obsługi wyższych rozdzielczości, zawarte zostały także zmiany uszczegółowiające warstwę graficzną (czy to pola walki czy mapę świata gry). Pod względem rozgrywki deweloperzy m. in. zmodyfikowali HUD, dodali nowego agenta (handlarz) czy zintegrowali Steam Workshop. Dodatkowo tytuł posiada crossplay między wszystkimi trzema wersjami.

W pakiecie z tytułem deweloper dystrybuuje także odświeżaną produkcję, czyli wydanie zbiorcze Rome: Total War - wersja ta jest przeznaczona, tak jak w momencie premiery, wyłącznie na Windowsa. Dodatkowo posiadacze Rome: Total War w wydaniu na Steam mogą przez pewien czas liczyć na promocję w wysokości 50 procent.

Wideo - Total War: ROME REMASTERED

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper