Tomb Raider Trilogy

Tomb Raider Trilogy

8,0
77 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Crystal Dynamics
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
35 godzin
Premiery
Świat:
22.03.2011
Europa:
25.03.2011
Polska:
25.03.2011
Producent:
Crystal Dynamics
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
35 godzin
Premiery
Świat:
22.03.2011
Europa:
25.03.2011
Polska:
25.03.2011

Tomb Raider Trilogy - opis gry

Tomb Raider Trilogy jest kompilacją trzech gier z serii Tomb Raider wydaną wyłącznie na konsolę PlayStation 3 w marcu 2011 roku. W skład zestawu wchodzą: Tomb Raider: Legend, Tomb Raider: Anniversary oraz Tomb Raider: Underworld. Deweloperem gry było pierwotnie Crystal Dynamics, ale konwersji na trzecią „Plejstację” dokonało małe amerykańskie studio Buzz Monkey Software.

Najstarszą grą w pakiecie jest Tomb Raider: Legend, które zedebiutowało w 2006 roku na X360 oraz starsze systemy Sony i Microsoftu. Tomb Raider: Anniversary to remake pierwszej części z PSone, który ukazał się na większość platform rok później niż Legend. Trzecią i najnowszą pozycją w kolekcji jest Tomb Raider: Underworld. Ostatnia odsłona serii swoją premierę miała także stosunkowo dawno, bo w listopadzie 2008 roku. Underworld zebrało zarówno pozytywne, jak i negatywne recenzje, po czym zaniechano prac nad kolejną częścią zasłużonej serii na kilka dobrych lat. Tomb Raider Trilogy stanowi niejako podsumowanie dotychczasowej formuły cyklu.

Rozgrywka we wszystkich trzech odsłonach Tomb Raider wygląda podobnie, a jej elementami składowymi są: eksploracja ruin pełna sekcji zręcznościowych, prostsze i trudniejsze zagadki logiczne oraz walka z wykorzystaniem broni palnej i białej. O ile w Legend i Underworld gracz w ciele Lary Croft odwiedza stosunkowo małe miejscówki i rozwiązuje proste puzzle, tak w przypadku Anniversary oddano nam do eksploracji duże tereny, a rozwiązania zagadek nie są takie oczywiste. Buzz Monkey Software nie ingerowało w kod żadnej z części, dlatego jedyną nowniką, jakiej nie mogliśmy doświadczyć obcując z tymi tytułami wcześniej, jest obsługa trofeów.

Gry wchodzące w skład Tomb Raider Trilogy ukazały się również na PlayStation 2 oraz pierwszego Xboksa, dlatego korzeniami sięgają starszej generacji konsol. Oprawa graficzna w tych tytułach nawet po liftingu prezentuje się przeciętnie, gry nadrabiają jednak designem odwiedzanych miejsc. Autorem ścieżek dźwiękowych do gier wchodzących w skład kolekcji jest duński kompozytor, Troels Brun Folmann.

Wideo - Tomb Raider Trilogy

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper