Tokyo Mirage Sessions #FE Encore

Tokyo Mirage Sessions #FE Encore

7,2
6 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Atlus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
45 godzin
Premiery
Świat:
17.01.2020
Europa:
17.01.2020
Polska:
17.01.2020
Producent:
Atlus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
45 godzin
Premiery
Świat:
17.01.2020
Europa:
17.01.2020
Polska:
17.01.2020

Recenzja redakcji

Tokyo Mirage Sessions #FE Encore – recenzja gry. Wyśpiewany jRPG
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.0
Tokyo Mirage Sessions #FE Encore – recenzja gry. Wyśpiewany jRPG
NS

Tokyo Mirage Sessions #FE Encore - opis gry

Tokyo Mirage Sessions #FE Encore to japońska gra RPG wyprodukowana przez Atlus i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Switch. Był on nową edycją gry znanej z Wii U, którą względem pierwowzoru wzbogacono o dodatkową zawartość.

Założenia nie uległy zmianie. 

Historia kręci się wokół agencji Fortuna Entertainment, która działa we współczesnym Tokyo. Agencja ta jednak nie tylko ogranicza się do pozyskiwania talentów do branży rozrywkowej, ale także walczy z inwazją nieprzyjaznych sił pochodzących z alternatywnego świata - Idolasphere. Te złe siły żywią się energią ludzi (tak zwaną Performą). Ofiara w skrajnym przypadku zaczyna być jak zombie, co umożliwia przejęcie nad nią kontroli. Antagoniści potrzebują ciał ludzi, by już w sposób bardziej ‘namacalny’ zawojować świat. Głównym bohaterem jest Itsuki Aoi, na pozór zwyczajny licealista, który pewnego dnia staje się częścią większej intrygi.

Produkcja Atlusa posiada turowy system walki. W pojedynkach uczestniczą trzy postacie, które mogą przyzywać tzw. Mirages - istoty z Idolasphere (zamieszkują tam bowiem nie tylko wrogowie) wzorowane na postaciach z Fire Emblem. W grze zaimplementowano elementy charakterystyczne dla obu serii. Znajdziemy tu cztery rodzaje broni, ataki oparte na sześciu żywiołach oraz różne skille wspomagające. Do tego dochodzi szukanie słabości u przeciwników, co umożliwia wykonanie kolejnego ataku z pominięciem tury przeciwnika, techniki wykonywane przez dwie postacie i nie tylko.

Ważną rolę odgrywa Bloom Palace, lokacja przypominająca Velvet Room z serii Persona. W pałacu możemy tworzyć nowy ekwipunek z pozyskanych materiałów, doskonalić skille za pomocą Performy czy zmieniać klasę naszych Mirages.

Edycja Encore wyprodukowana z myślą o Nintendo Switch wprowadza pewne nowości, jak nową piosenkę (tutejsze piosenki, swoją drogą, powstały we współpracy ze znaną japońską wytwórnią Avex), grywalne postacie oraz scenariusz rozbudowany o nowe sceny.

Wideo - Tokyo Mirage Sessions #FE Encore

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper