Timelie

Timelie

5,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Urnique Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
21.05.2020
Europa:
21.05.2020
Producent:
Urnique Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
21.05.2020
Europa:
21.05.2020

Timelie - opis gry

Timelie to gra logiczna wyprodukowana i wydana przez niezależne tajskie Urnique Studio. Tytuł ukazał się na komputerach. Początkowo powstawał on jako projekt studencki.

Fabuła - Timelie

Produkcja Urnique Studio pozwala nam przejąć kontrolę nad dziewczynką, która w tajemniczych okolicznościach trafia do surrealistycznego świata, gdzie zostaje uwięziona. W równie tajemniczych okolicznościach zyskuje też jednak moc pozwalającą jej przewijać czas - do przodu i do tyłu. Korzystając z tych dobrodziejstw, bohaterka musi znaleźć sposób, by uciec z pułapki i przy okazji dowiedzieć się czegoś więcej o sytuacji, w której miała wątpliwe szczęście się znaleźć.

Rozgrywka - Timelie

Zasady zabawy są proste. Rozgrywka toczy się na planszach, które obserwujemy z góry. Naszym zadaniem jest przeprowadzić bohaterów do wyjścia - bohaterów, gdyż wspomnianej dziewczynie towarzyszy również kot. Realizacja zadania wymaga umiejętności obserwacji i uważnego planowania kolejnych ruchów. Dla przykładu jedna postać musi stanąć na przycisku otwierającym drzwi i odwrócić uwagę patrolującego okolicę robota, druga natomiast przemknąć za jego plecami i skorzystać z panelu otwierającego inne drzwi. W razie wpadki możemy cofnąć czas, co więcej, możemy go też przyspieszyć, by zobaczyć np., jak będą się poruszać po planszy przeciwnicy. Oczywiście im dalej w las, tym stopień skomplikowania zagadek staje się bardziej złożony.

Na przejście w Timelie czekają cztery rozdziały plus bonusowy piąty, który można odblokować po spełnieniu określonych warunków. Do zaliczonych już poziomów można także wrócić, by podjąć próbę zgarnięcia reliktu. Tych w całej grze jest łącznie piętnaście. 

Wideo - Timelie

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper