The Great Perhaps

The Great Perhaps

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
PS4 6.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Caligari Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
14.08.2019
Europa:
14.08.2019
Producent:
Caligari Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
14.08.2019
Europa:
14.08.2019

The Great Perhaps - opis gry

The Great Perhaps to gra przygodowa wyprodukowana przez niezależne rosyjskie studio Caligari Games. Tytuł ukazał się pierwotnie na PC, a później trafił też na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Fabuła - The Great Perhaps

Dalsza część tekstu pod wideo

The Great Perhaps opowiada historię pewnego kosmonauty. Po wykonaniu swoich rutynowych obowiązków na stacji kosmicznej zapada on w kriogeniczny sen, by wybudzić się dopiero 100 lat później. Sytuacja na Ziemi na przestrzeni wieku zmieniła się diametralnie. Cywilizacja upadła, pozostawiając po sobie ruiny. Chcąc początkowo popełnić samobójstwo, główny bohater zmienia zdanie, gdy odkrywa tajemniczy artefakt - starą latarnię umożliwiającą podróż w czasie, konkretnie do czasów tuż sprzed katastrofy.

Rozgrywka - The Great Perhaps

Jeśli chodzi o rozgrywkę, The Great Perhaps to dwuwymiarowa przygodówka, w której clou zabawy to rozwiązywanie mniej lub bardziej skomplikowanych łamigłówek. Podczas zmagań ważną rolę odgrywa wspomniana latarnia umożliwiająca głównemu bohaterowi podróżowanie między dwiema epokami. Przydaje się ona do radzenia z rozmaitymi trudnościami. Jeśli dla przykładu coś blokuje nam drogę, możemy się przenieść w czasie, by uniknąć przeszkody. To rozwiązanie ma też jednak pewien feler. Po takiej podróży główny bohater może bowiem wpaść w pułapkę, np. spotkać na swojej drodze potwory. W takich przypadkach należy się więc uprzednio rozeznać w terenie - latarnia poza swoją podstawową funkcją pozwala również dostrzec pewne wizje tego, co znajduje się po ‘drugiej stronie’. 

W grze nie brakuje także bardziej ‘tradycyjnych’ łamigłówek, które wymagają od nas znalezienia i użycia odpowiedniego przedmiotu w odpowiednim miejscu (np. klucza). One także mogą jednak wymagać podróżowania w czasie, byśmy mogli zdobyć to, czego nam potrzeba.

Wideo - The Great Perhaps

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper