Mystery Detective

Mystery Detective

8,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

DS 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
BeeWorks
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
13.04.2006
Europa:
23.03.2007
Producent:
BeeWorks
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
13.04.2006
Europa:
23.03.2007

Mystery Detective - opis gry

Mystery Detective (w USA Touch Detective) to gra przygodowa z interfejsem point-and-click wyprodukowana przez studio BeeWorks i wydana w Europie przez 505 Games. Tytuł ukazał się na NDS-ie i był pierwszą częścią serii.

Fabuła - Mystery Detective

Główną bohaterką gry jest Mackenzie, która odziedzicza agencją detektywistyczną po nagle zmarłym ojcu. Towarzyszy jej mechaniczny kamerdyner Cromwell oraz Funghi, żywy grzybek. Ekipa ta rozwiązuje różne zagadki w niewielkim miasteczku o nazwie Osawari po to, aby zademonstrować swoje umiejętności i dołączyć do Great Detective Society. Są to sprawy różnego rodzaju, także takie z wątkami fantastycznymi, gdy np. bohaterka poszukuje złodzieja snów.

Rozgrywka - Mystery Detective

Podczas rozgrywki robimy użytek z ekranu dotykowego konsoli. Odwiedzając różne zakątki Osawari natykamy się na obiekty i postacie, z którymi można wejść w interakcję. W zależności od ‘obiektu’ Mackenzie może się mu przyjrzeć, podnieść go, dotknąć go lub wdać się w dyskusję. Bohaterka trzyma przedmioty w inwentarzu, w którym można je dokładniej przebadać lub łączyć z innymi przedmiotami. W razie problemów z zagadkami pomocą służy też wspomniany Funghi.

Warto dodać, że w trakcie naszych zmagań górny ekran konsoli przedstawia wizerunek Mackenzie, która dzieli się z grającymi swoimi przemyśleniami na temat rozgrywających się wydarzeń. Jest to rozwiązanie ciekawe, ponieważ to, co mówi (a raczej myśli) nie zawsze współgra z tym, co widać na ekranie dolnym, gdy np. z kimś rozmawia.

W grze na przejście czekają w sumie cztery sprawy, ale to nie wszystko. Po rozwiązaniu pierwszej możemy zająć się opcjonalnymi zadaniami, które nie mają związku z głównym wątkiem fabularnym.

Wideo - Mystery Detective

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper