TiQal

TiQal

6,8
6 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0
X360 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Slapdash Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.03.2008
Europa:
26.03.2008
Producent:
Slapdash Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.03.2008
Europa:
26.03.2008

TiQal - opis gry

TiQal to gra logiczno będąca wariacją Tetrisa, za której produkcję odpowiadało studio Slapdash Games a za wydanie Microsoft Game Studios. Tytuł ukazał się w cyfrowej dystrybucji na komputerach oraz Xboxie 360.

TiQal to, jak wspomniano na wstępie, wariacja niezwykle popularnego Tetrisa. W produkcji Slapdash Games mamy do czynienia z układaniem różnokolorowych bloków o kilku kształtach. Rzecz jednak polega na tworzeniu pełnych linii, ale układaniu kwadratów o wymiarach co najmniej 2x2. Gdy nam się to uda, kwadraty zaczynają się na chwilę świecić, co umożliwia rozpoczęcie/kontynuowanie comba. Im bardziej efekciarskie combo, tym lepszy power-up otrzymujemy. Te pozwalają nam zlikwidować kolejne zalegające na planszy blogi: kolumnę, rząd tudzież bloki o konkretnym kolorze. Co warto jeszcze dodać, plansze, na których toczą się zmagania, są szersze niż w Tetrisie.

Podobnie jak w Tetrisie, nasze zmagania kończą się gdy bloki sięgną linii znajdującej się w górnej części ekranu. Dodać jednak należy, że dysponujemy jeszcze życiami. Wtopa nie jest równoznaczna z końcem zabawy. Jeśli bowiem mamy dodatkowe życia w pogotowiu, pewna ilość klocków zostanie usunięta i będziemy mogli wrócić do rozgrywki.

Gra, swoją drogą, posiada pewne walory edukacyjne. Pomiędzy kolejnymi levelami  podróżujemy po półwyspie Jukatan zapoznając się z informacjami na temat kultury Majów i innych kultur Mezoameryki (w ogóle w TiQal wszechobecne są tego rodzaju motywy).  

Oprócz standardowych wyzwań, jak te opisane powyżej, dochodzą też bonusowe plansze, na których musimy zbudować jak największą figurę. Gra oferuje też tryb multiplayer.

Wideo - TiQal

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper