The World Ends With You

The World Ends With You

8,7
36 oceny

Ocena wg platformy:

DS 8.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Jupiter
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
32.5 godzin
Premiery
Świat:
26.07.2007
Europa:
25.04.2008
Polska:
25.04.2008
Producent:
Jupiter
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
32.5 godzin
Premiery
Świat:
26.07.2007
Europa:
25.04.2008
Polska:
25.04.2008

The World Ends With You - opis gry

The World Ends with You to RPG akcji stworzone i wydane przez Square Enix na Nintendo DS. Gra pojawiła się na europejskim rynku w kwietniu 2008 roku. W 2012 roku The World Ends with You zostało przeniesione na urządzenia z systemem iOS i wydane z podtytułem "Solo Remix".

W The World Ends with You Neku Sakuraba i jego sprzymierzeńcy zmuszeni są do uczestnictwa w grze, która zadecyduje o ich losach. Tytuł rozgrywa się w alternatywnej wersji dzielnicy Shibuya, w Tokio. Szybko okazuje się, że codzienne życie mieszkańców metropolii zakłócane jest przez tzw. Reaperów - istoty z alternatywnej przestrzeni, zwanej Undergroundem. Bohaterowie The World Ends with You zostają zamieszani w intrygę prowadzoną przez Composera - demiurga rządzącego Shibuyą. Postaci zmuszone są do spełniania zadań wyznaczonych przez Composera.

 

The World Ends with You jest action RPG-iem. Gracz kontroluje bohaterów poprzez wykorzystywanie możliwości ekraniku dotykowe kieszonsolki Nintendo. Ataki wykonuje się poprzez szybkie sztychy rysikiem lub poprzez szybkie pukanie powierzchni dotykowej końcówką rysika. Możliwe jest również wykonywanie potężnych ataków specjalnych poprzez wydawanie komend głosowych, odbieranych przez mikrofon konsoli przenośnej. Tytuł jest tak pomyślany, że jednocześnie można sterować dwoma postaciami (jedna widoczna jest na górnym ekraniku, a druga na dolnym).

 

Tytuł charakteryzuje się komiksową estetyką. Wiele z lokacji, które można znaleźć w The World Ends With You bazuje na prawdziwych miejscach i budynkach, które istnieją w Tokio. Kamera ustawiona jest na stałe z boku głównego bohatera (podobnie jak np. w Valkyrie Profile: Lenneth).

 

Tytuł stworzony przez ekipę odpowiedzialną za serię Kingdom Hearts został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków i graczy. Chwalona była przede wszystkim bardzo udana, jak na możliwości Nintendo DS, oprawa wizualna 2D. Estymą cieszył się również soundtrack gry. Jako minus wymieniane było nie zawsze precyzyjne sterowanie dotykowe. Gra sprzedała się dosyć dobrze - do września 2008 rozeszło się, wg danych Square Enix, prawie 200 tysięcy egzemplarzy The World Ends with You w Stanach Zjednoczonych oraz Europie.

Wideo - The World Ends With You

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych