The Witch and the Hundred Knight 2

The Witch and the Hundred Knight 2

5,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nippon Ichi
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
23.02.2017
Europa:
30.03.2018
Producent:
Nippon Ichi
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
23.02.2017
Europa:
30.03.2018

Recenzja redakcji

Recenzja: The Witch and the Hundred Knight 2 (PS4)
Patryk Dzięglewicz

Patryk Dzięglewicz

7.0
Recenzja: The Witch and the Hundred Knight 2 (PS4)
PS4

The Witch and the Hundred Knight 2 - opis gry

The Witch and the Hundred Knights 2 to gra action-RPG wyprodukowana przez studio Nippon Ichi i wydana w Europie przez NIS America. Tytuł ukazał się tylko na PlayStation 4.

Akcja gry rozgrywa się w fantastycznym świecie o nazwie Kevala i koncentruje na innych postaciach, niż część pierwsza (co sprawia, że jej znajomość nie jest wymagana). W Kevali panuje strach przed tajemniczą chorobą przemieniającą małe dziewczynki w wiedźmy. Pierwszą oznaką tej choroby jest trzecie oko pojawiające się na czole, ale na tym bynajmniej się nie kończy. Taka osoba traci też swoją dotychczasową osobowość i silna staje się w niej żądza destrukcji. Opowieść koncentruje się na perypetiach dwóch sióstr, których rodzice zginęli właśnie przez wiedźmy. Amalie to ta starsza, która należy do organizacji Weiss Ritter zwalczającej zagrożenie ze strony wiedźm, młodsza to Milm. Pewnego dnia na Amalie czeka niemiła niespodzianka. Po dłuższej, niepokojącej nieobecności Milm zjawia się umorusana błotem i z trzecim okiem na czole.

Rozgrywka nie uległa drastycznym zmianom względem pierwowzoru. System walki jest zręcznościowy, a wydarzenia przedstawia kamera zawieszona nad naszym podopiecznym. W grze przejmujemy kontrolę nie nad wspomnianymi bohaterkami, tylko nad rycerzem, magiczną istotą niewielkiego wzrostu, którą możemy wyekwipować w pięć różnych rodzajów broni: miecze, młoty, laski, lance i włócznie. To nie wszystko. Rycerz posiada też zdolność pozwalającą mu zmienić formy różniące się słabymi i mocnymi punktami, co wpływa na dostępne dlań umiejętności (aby ich używać potrzebujemy punktów AP). Uwagę warto zwrócić także na specjalny wskaźnik, który zapełniamy podczas starć. Pozwala on odpalić moc “trzeciego oka”, dzięki któremu potencjał bojowy naszego podopiecznego znacząco wzrasta.

Poza walką możemy parać się m.in. alchemią. Podczas eksploracji przemierzamy natomiast różne lokacje, które generowane są proceduralnie.

Wideo - The Witch and the Hundred Knight 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper