The Walking Dead: Saints & Sinners

The Walking Dead: Saints & Sinners

7,9
11 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5
PS4 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Skydance Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Horror,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
23.01.2020
Europa:
23.01.2020
Producent:
Skydance Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Horror,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
23.01.2020
Europa:
23.01.2020

Recenzja redakcji

The Walking Dead: Saints & Sinners Chapter 2: Retribution
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

7.5
The Walking Dead: Saints & Sinners Chapter 2: Retribution – recenzja gry. Przerażająca przygoda
PS5
Pokaż kolejne recenzje

The Walking Dead: Saints & Sinners - opis gry

The Walking Dead: Saints & Sinners to gra action-adventure z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez Skydance Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach i PS4. Do działania wymagał on gogli VR.

Produkcja Skydance Interactive nie stara się opowiedzieć szczególnie złożonej historii. Akcja rozgrywa się w Nowym Orleanie, podczas apokalipsy zombie ukazanej z innych stron w wielu dziełach powstałych na podstawie serii The Walking Dead. Postać, w którą mamy tu się okazję wcielić, jest określana jako “Turysta”. Do Nowego Orleanu trafia ona na zaproszenie pewnego starego szabrownika, który zamierza wykorzystać trudną sytuację w mieście i się obłowić. Plan napotyka jednak poważne trudności. Priorytetem okazują się być nie łupy, lecz przeżycie.

Dalsza część tekstu pod wideo

The Walking Dead: Saints & Sinners to zaprojektowana z myślą o VR gra action-adventure stawiająca duży nacisk na survival. Rozgrywka składa się z kilku podstawowych elementów, a wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Po pierwsze, ważne jest gromadzenie przydatnych materiałów, z których możemy następnie skonstruować użyteczne przedmioty. Podkreślić jednak warto, iż potrzebujemy do tego planów, które następnie rozwieszane są na tablicach korkowych w naszej bazie.

Po drugie, żeby owe przydatne rzeczy znaleźć, musimy bezpieczne cztery ściany opuszczać. Na zewnątrz czeka na nas sporo niebezpieczeństw, przede wszystkim zombie. O ile za dnia jest ich stosunkowo niewiele (choć i tak nieco większa ich liczba może u nas poważnie namieszać), w nocy mogą nacierać na nas całe hordy umarlaków, dlatego nocnych ekspedycji należy raczej unikać. 

Podczas zmagań towarzyszą nam dwa główne wskaźniki: zdrowia i staminy. Ten pierwszy nie wymaga wyjaśnień, ten drugi to natomiast kondycja/wytrzymałość, która spada, gdy biegamy lub wymachujemy bronią. Spadająca stamina przekłada się z kolei na odczuwanie głodu. 

Warto również dodać, że możemy wstąpić do którejś z trzęsących miastem frakcji i podejmować ważkie decyzje. Te nie tylko wpływają na to, jak może się potoczyć walka, ale też na bieg historii, np. to, kto zdoła przeżyć. Wraz z postępami odkrywamy prawdę o konflikcie, który dzieli miejscową społeczność.  

Wideo - The Walking Dead: Saints & Sinners

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper