The Swindle

The Swindle

5,9
13 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.0
PS4 5.3
XONE 5.0
Wii U -
PS3 -
PS Vita 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Size Five Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Skradanka
Premiery
Świat:
28.07.2015
Europa:
28.07.2015
Producent:
Size Five Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Skradanka
Premiery
Świat:
28.07.2015
Europa:
28.07.2015

Recenzja redakcji

Recenzja: The Swindle (PS4)
4.5
Recenzja: The Swindle (PS4)
PS4

The Swindle - opis gry

The Swindle to dwuwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana przez niezależne studio Size Five Games i wydana przez Curve Digital. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Xboxie One oraz Wii U.

Fabuła - The Swindle

Dalsza część tekstu pod wideo

Założenia produkcji Size Five Games są dość oryginale. Akcja The Swindle toczy się w steampunkowym Londynie, a my wcielamy się w złodzieja planującego wielki skok. By go jednak dokonać, najpierw musimy podjąć się pomniejszych zadań i zdobyć odpowiednie środki.

Rozgrywka - The Swindle

W grze obowiązuje limit czasowy. Na przygotowanie się do wielkiego skoku mamy równo sto dni. W skrócie - jedna misja równa się jednemu skokowi. Na początku zaczynamy w skromniejszych dzielnicach brytyjskiej stolicy, gdzie na potencjalnego złodzieja czeka mniej pułapek, ale z czasem ulega to zmianie. Zadanie wygląda z reguły następująco - musimy się dostać do celu, możliwie jak najbardziej naładować kieszenie kosztownościami, a potem uciec. Za zdobyczne pieniądze możemy kupować nowy, lepszy sprzęt przydający się przy poważniejszych zadaniach czekających na nas w bogatszych dzielnicach. Przykładowe upgrade’y to telekineza, zdolność hackowania i podwójny skok.

Gra daje nam możliwość zastosowania różnych strategii. Misje można wykonywać generalnie na dwa sposoby: albo się skradając (i wchodząc np. przez dach budynku), albo wchodząc przez główne wejście. Plansze są przy tym generowane losowo, dlatego raczej nie zdarzy się, że będziemy przechodzić ten sam level dwukrotnie. W przypadku śmierci podopiecznego, do akcji wkracza nowa postać. W The Swindle obowiązuje zasada perma-death, co oznacza, że poległy na placu boju złodziej przepada na dobre.

Wideo - The Swindle

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper