Deponia

Deponia

7,2
44 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC 7.4
PS4 7.0
XONE -
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Daedalic Entertainment
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
27.01.2012
Europa:
27.01.2012
Producent:
Daedalic Entertainment
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
27.01.2012
Europa:
27.01.2012

Deponia - opis gry

Deponia to przygodówka typu point-and-click wyprodukowania i wydana przez niezależne niemieckie studio Deadelic Entertainment. Tytuł ukazał się na komputery osobiste z systemami Windows, Linux, Mac OS X oraz na PlayStation 4.

Akcja dzieje się w świecie, który podzielony jest na dwie strefy. Tytułową Deponię, wielkie wysypisko śmieci gdzie pomieszkuje biedota, w tym główny bohater, oraz latający raj - Elysium. Owym głównym bohaterem jest niejaki Rufus, gość, który chce się wyrwać z dotychczasowej beznadziei. Jego cechą szczególną jest to, że ma bardzo wysokie mniemanie o sobie, które nie ma zbyt wielkiego związku z rzeczywistością. Historia rozpoczyna się w Kuvaq, rodzinnym mieście Rufusa, a później odwiedza on też inne miejscowości.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pod względem rozgrywki produkcja Deadelic to dość klasyczna przygodówka point-and-click. Nasze zadanie sprowadza się do eksplorowania tutejszego świata, zbierania przedmiotów i konwersacji z napotykanymi po drodze mniej lub bardziej barwnymi postaciami. Większość zagadek, jak można się domyślać w kontekście powyższego, sprowadza się do używania przedmiotów w odpowiednich miejscach, łączenia ich i zbierania ważkich informacji mogących się przydać przy rozwiązywaniu łamigłówek. Jeśli z czymś nam natomiast nie idzie, twórcy pozostawili tu i ówdzie podpowiedzi ułatwiające wpadnięcie na właściwy trop.

Rozgrywkę urozmaicają minigry, np. składanie rozbitej butelki. Uczestnictwo w nich często nie jest jednak od nas wymagane.

Wideo - Deponia

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper