Singularity

Singularity

Ocena wg platformy:

PC 7.7
PS3 7.3
X360 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Raven Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Strzelanina
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
25.06.2010
Europa:
25.06.2010
Polska:
25.06.2010
Producent:
Raven Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Strzelanina
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
25.06.2010
Europa:
25.06.2010
Polska:
25.06.2010

Recenzja redakcji

Recenzja: Singularity (PS3)
7.0
Recenzja: Singularity (PS3)

Singularity - opis gry

Singularity jest pierwszoosbową strzelaniną wyprodukowaną przez studio Raven Software i wydaną przez firmę Activision w czerwcu 2010 roku na PC i konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Jest to druga gra spod dłuta Raven Software, która działa w oparciu o silnik graficzny Unreal Engine 3.

Tematem przewodnim Singularity jest możliwość władania czasem. Już niedługo po rozpoczęciu gry, wir czasu wyrzuca garcza do pewnego dziwnego zdarzenia. Wówczas po raz pierwszy zupełnie nieświadomie zmieniamy bieg historii. Z walącego się budynku ratujemy przed śmiercią naukowca. Jak się później okazuję, po naszym powrocie Rosja stara się przejąć kontrolę nad światem. Okazuje się, że Rosjanie znaleźli na swej wyspie dziwny surowiec, za sprawą którego główny bohater gry, Nathaniel Renko, posiadł możliwość kontrolowania czasu. Niestety na głównej wyspie dochodzi do wybuchu reaktora zwanego Singularity. Głównym celem Nathaniela jest teraz powstrzymać uratowanego wcześniej mężczyznę, który pragnie władzy nad światem. Taki zabieg pozwolił scenarzystom na umieszczenie fabuły na dwóch płaszczyznach czasowych - w roku 2010 oraz latach 50. ubiegłego wieku.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Rozgrywka w dużej mierze opiera się na niezwykłych możliwościach technologii UMC opartej na cząstkach E-99. Pozwala ona na postarzanie i odmładzanie obiektów, telekinezę, czy spowolnienie czasu. Umiejętności te uzupełniają standardową broń, której używamy w walce - pozwalają np. na postarzenie (czyli zniszczenie) zasłony wroga i rzucenie w niego beczką z substancją łatwopalną. Jeśli nie liczyć możliwości manipulowania czasem, Singularity przypomina standardową intensywną strzelaninę FPP. Gracz nie może używać broni żołnierzy z lat 50., jednak małą różnorodność narzędzi zbrodni rekompensuje wiele typów przeciwników - oprócz radzieckich żołnierzy z 1955 i 2010, walczymy też z różnymi rodzajami popromiennych mutantów. Czasem przyjdzie nam się zmierzyć z bossem, którego pokonanie polega z reguły na celowaniu w odsłonięte punkty na jego ciele. Twórcy w kilku miejscach umieścili także zagadki logiczne, które polegają na odpowiednim użyciu mocy na otoczeniu. Gra posiada również tryb multiplayer, gdzie bawić można się w dwóch opcjach: Creatures vs. Soldiers oraz Extermination.

 

Mocnym punktem Singularity jest grafika. Tytuł wygląda bardzo dobrze zarówno pod względem technicznym, jak i stylistycznym. Większość gry utrzymana jest w ciemnej, posępnej atmosferze opuszczonego radzieckiego kompleksu badawczego.

Wideo - Singularity

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper