The Operative: No One Lives Forever

The Operative: No One Lives Forever

7,8
34 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.8
PS2 6.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Monolith Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Przygodowa
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
09.11.2000
Europa:
08.12.2000
Polska:
2000
Producent:
Monolith Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Przygodowa
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
09.11.2000
Europa:
08.12.2000
Polska:
2000

The Operative: No One Lives Forever - opis gry

The Operative: No One Lives Forever to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio Monolith Productions. Tytuł ukazał się pierwotnie na Windowsa, później otrzymał konwersje na Macintosha oraz konsolę PlayStation 2.

The Operative: No One Lives Forever to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio Monolith Productions. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz na konsoli PlayStation 2.

Akcja toczy się w latach 60. Główną bohaterką gry jest Cate Archer, była złodziejka, obecnie jedyna kobieta-agent w organizacji zwanej U.N.I.T.Y. Archer przez długi zaprzęgana jest do biurowych robót, ale to zmienia się gdy stopniowo eliminowani zostają jej koledzy po fachu. Sprawcami tych incydentów, jak się okazuje, są członkowie grupy przestępczej H.A.R.M. Bohaterka odwiedzi różne miejsca na świecie, by powstrzymać niecne intrygi zakapiorów.

Produkcja Monolith productions to strzelanina fpp, w której istotną rolę odgrywają też elementy skradankowe. Wiele misji polega tu bowiem nie tylko na pozbywaniu się nieprzyjaciół, ale także wykradaniu ważkich przedmiotów i unikaniu wzroku strażników. Archer ma do dyspozycji nie tylko różne rodzaje broni, ale też mniej lub bardziej cudaczne gadżety: okulary mogące robić zdjęcia, wybuchającą szminkę, spinkę do włosów służącą jako wytrych czy psa-robota przykuwającego uwagę innych psów.

Gra zachęca nas do działania zgodnie z bardziej przemyślaną strategią. Warto nie zwracać na siebie uwagi, bowiem wiąże się to z konsekwencjami - niektóre alarmy się nie wyłączają, a strażnicy nie wracają grzecznie na swoje miejsca po zadymie. Co więcej, w trakcie patrolu są dość uważni, np. kucają żeby zajrzeć w mniej widoczne miejsca. Ponadto pod koniec misji jesteśmy oceniani. Bardziej subtelne podejście nagradzane jest lepszymi notami.

Co warto dodać, na planszach porozmieszczane są różne przedmioty zwiększające potencjał bojowy podopiecznej. Mogą one zwiększyć ilość jej energii, miejsce w magazynku, siłę ognia czy celność.

Wersje z PC i PS2 różnią się między sobą. Ta druga nie posiada trybu sieciowego, oferuje jednak nowy epizod Nine Years Ago... opowiadający o perypetiach Kate Archer przed dołączeniem do U.N.I.T.Y. 

Wideo - The Operative: No One Lives Forever

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper