The Mage's Tale

The Mage's Tale

6,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS4 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
inXile entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
20.06.2017
Europa:
20.06.2017
Producent:
inXile entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
20.06.2017
Europa:
20.06.2017

The Mage's Tale - opis gry

The Mage’s Tale to gra action-adventure z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana i wydana przez studio inXile Entertainment. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach, a później trafił też na PS4. Do działania wymagał on gogli wirtualnej rzeczywistości.

Akcja The Mage’s Tale rozgrywa się przed wydarzeniami ukazanymi w The Bard’s Tale IV. Obie gry, należy zaznaczyć, rozgrywają się w tym samym uniwersum. Założenia są proste: wcielamy się tu w początkującego czarodzieja, którego mistrz został porwany przez pewnego złego czarnoksiężnika, w związku z czym musimy go odbić. W podróży tej towarzyszy nam stworzenie porwanego maga, które choć często smaga nas za brak kompetencji, w rzeczywistości pełni funkcję nauczyciela i służy pomocnymi radami.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pod względem rozgrywki The Mage’s Tale to gra action-adventure, w której akcję śledzimy z perspektywy pierwszej osoby. W trakcie zmagań przemierzamy dziesięć dungeonów, wśród których znalazły się lokacje znane z serii The Bard’s Tale, jak np. kanały Skara Brae. Wzorem klasycznych (i nie tylko klasycznych) dungeon crawlerów nie mamy pełnej swobody ruchów - zamiast tego poruszamy się po kwadratowych polach w czterech kierunkach, co sprawia wrażenie, jakby gra była turowa (wzorem innych tytułów zaprojektowanych z myślą o VR możemy się też teleportować).

W dungeonach czekają nas różne atrakcje: pułapki, zagadki (raczej niezbyt wymagające), rozmaite monstra (w tym także bossowie). Podczas walki korzystamy oczywiście z zaklęć - najpierw namierzamy wroga, a następnie wyprowadzamy atak (sterujemy ruchem). W grze zaimplementowano system pozwalający nam tworzyć własne zaklęcia, np. samonaprowadzające się kule ogniste.

Twórcy nie omieszkali także dodać systemu rozwoju. Wraz z postępami nasz podopieczny wskakuje na wyższy poziom doświadczenia, co pozwala nam przy pokazji podjąć decyzję, w naukę jakich zdolności zainwestować. 

Wideo - The Mage's Tale

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper