The Lord of the Rings: The Battle For Middle-Earth II

The Lord of the Rings: The Battle For Middle-Earth II

7,5
23 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5
X360 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA Los Angeles
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   RTS
Śr. czas:
25.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
05.07.2006
Europa:
14.07.2006
Polska:
03.11.2006
Producent:
EA Los Angeles
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   RTS
Śr. czas:
25.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
05.07.2006
Europa:
14.07.2006
Polska:
03.11.2006

The Lord of the Rings: The Battle For Middle-Earth II - opis gry

The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth II to strategia czasu rzeczywistego wyprodukowana i wydana przez Electronic Arts. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz na Xboxie 360. Produkcja bazowała na filmach z cyklu “Władca piercieni” Petera Jacksona, które bazowały z kolei na książkach J.R.R. Tolkiena.

Akcja gry toczy się w północnych regionach Śródziemia. Twórcy dali nam do wyboru dwie kampanie pozwalające opowiedzieć się po jasnej lub ciemnej stronie mocy. Historia opowiada z grubsza to, co pokazane zostało w filmach i książkach, lecz w pewnym miejscach poczyniono zmiany, by lepiej powiązać fabułę z gameplayem.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pod względem rozgrywki gra przywodzi na myśl wiele innych strategii czasu rzeczywistego oraz czerpie z poprzedniej części, która ukazała się tylko na PC. Z grubsza wygląda to tak, że rozbudowujemy bazę, stawiamy kolejne przybytki o różnym przeznaczeniu, produkujemy kolejne jednostki, gromadzimy surowce bez których nie da się zorganizować szeroko pojętej produkcji, przeprowadzamy ofensywy, stawiamy zasieki by bronić się przed atakami nieprzyjaciela itd. Jedną z nowości w The Battle for Middle-earth II jest możliwość stawiania obiektów w dowolnych miejscach na mapach. W poprzedniku można to było robić tylko w określonych punktach.

Niezależnie od kampanii, którą sobie wybierzemy, do dyspozycji będziemy mieć kilka rodzajów jednostek, spośród nich np. piechotę, kawalerię czy łuczników. Każda z nich ma swoje wady i zalety, które warto mieć na względzie. Do tego dochodzą też jednostki specjalne - bohaterowie znani z książek.

Niemal wszystko w grze może awansować na wyższe poziomy - począwszy od jednostek, a skończywszy na obiektach. Rozwiązanie to sprawia, że warto dbać o swoje włości i podkomendnych, a nie traktować ich jak mięso armatnie.

Oprócz kampanii gra posiada tryb War of the Ring, który łączy cechy strategii turowej oraz RTS-a. Mapa Śródziemia jest w nim podzielona na terytoria, które musimy zdobywać. Gdy przychodzi nasza kolej, decydujemy, gdzie przenieść nasze siły. Jeśli napotkamy przeciwnika, dochodzi do starcia.

Dostępny jest też multiplayer - na PC dla ośmiu osób, a na X360 dla czterech.

Wideo - The Lord of the Rings: The Battle For Middle-Earth II

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper