Universe at War: Earth Assault

Universe at War: Earth Assault

7,8
4 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.0
X360 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Petroglyph
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   RTS
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
25.03.2008
Europa:
28.03.2008
Polska:
03.04.2008
Producent:
Petroglyph
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   RTS
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
25.03.2008
Europa:
28.03.2008
Polska:
03.04.2008

Universe at War: Earth Assault - opis gry

Universe at War: Earth Assault to strategia czasu rzeczywistego wyprodukowana przez amerykańskie studio Petroglyph Games i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsoli Xbox 360.

Akcja gry rozgrywa się w niedalekiej przyszłości (z punktu widzenia daty jej wydania), czyli w 2012 roku. Ziemia staje się wówczas polem bitwy w wojnie pomiędzy rasami pochodzącymi z różnych zakątków kosmosu. Punktem wyjścia dla historii jest pojawienie się rasy o nazwie Hierarchy, która na Ziemi chce wydobywać surowce. Ludzkość stara się jej stawić opór, lecz nie jest w stanie tego zrobić. Z odsieczą jednak przychodzi jej Novus, maszyny posiadające samoświadomość, które zostały stworzone po to, żeby zniszczyć Hierarchy. Ostatnia siła to Masari, przebywający na Ziemi od tysięcy lat współtwórcy kilku ziemskich cywilizacji, którzy zostają ‘wybudzeni’ ostatnimi wydarzeniami.

Pod względem rozgrywki gra jest dość typowym RTS-em z produkcją jednostek, rozbudowywaniem baz, gromadzeniem surowców niezbędnych do rozwoju itd. W głównym trybie gry, czyli w singlowej kampanii, do wyboru mam jedną z trzech pozaziemskich frakcji, które posiadają różne wady i zalety (każda z nich ma również specjalne jednostki do dyspozycji). Sama kampania jest liniowa i w trakcie kolejnych misji wymaga od nas realizacji konkretnych celów. Na uwagę zasługuje system Tactical Dynamics, który pozwala zwiększać i doskonalić potencjał bojowy wybranej frakcji, np. dzięki drzewku rozwoju.

Poza singlową kampanią gra oferuje także tryb Skirmish, w którym rozgrywać możemy pojedyncze batalie ze sztuczną inteligencją bądź z innymi graczami.

Co warto dodać, Earth Assault miało być pierwszą częścią serii Universe at War. Następne jednak nie powstały.

Wideo - Universe at War: Earth Assault

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper