Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm

Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm

6,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
Mobile 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Cornfox & Brothers
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
19.09.2019
Europa:
19.09.2019
Producent:
Cornfox & Brothers
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
19.09.2019
Europa:
19.09.2019

Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm - opis gry

Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Cornfox & Bros. Tytuł ukazał się pierwotnie na urządzeniach przenośnych (w ramach usługi Apple Arcade), a później trafił też na Nintendo Switch.

Fabuła - Oceanhorn 2

Akcja Oceanhorn 2 rozgrywa się 1000 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w poprzedniku. Tytuł pozwala nam się wcielić w bezimiennego bohatera, początkującego rycerza, na którego barki spada niezwykle ważne zadanie zjednoczenie ludów zamieszkujących Gaię, by dać odpór demonowi Mesmerothowi i jego zaawansowanej technologicznie armii. Tym razem jednak nasz podopieczny nie będzie sam. Dołączą do niego też inni: Trin, córka władcy Arcadii, oraz Gen, robot używający do walki samurajskiego miecza.

Rozgrywka - Oceanhorn 2

Pod względem rozgrywki Oceanhorn 2 przywodzi na myśl trójwymiarowe odsłony serii The Legend of Zelda. Na uwagę zasługuje fakt, iż w porównaniu z częścią pierwszą zmieniła się kamera - tym razem bowiem jest ona ustawiona za plecami głównego bohatera, a nie nad nim jak to miało miejsce w ‘jedynce’.

Nasz podopieczny podróżuje po różnych regionach Gaii. Najważniejszy aspekt rozgrywki to eksploracja dungeonów, które pełne są mniej lub bardziej wymyślnych łamigłówek oraz niebezpieczeństw, w tym także bossów. Podczas starć korzystamy z miecza, tarczy i broni palnej (caster gun), którą można naładować różnego rodzaju amunicją. Nie bez znaczenia w tym kontekście są też nasi towarzysze - Genowi i Trin można wydawać proste komendy, dzięki czemu są nam w stanie pomagać, zwłaszcza gdy robi się gorąco.

Na uwagę zasługuje fakt, iż w odróżnieniu od Zeldy w Oceanhorn 2 zaimplementowano system rozwoju. Produkcja Cornfox & Bros jest też bardziej liniowa, choć twórcy przygotowali kilka opcjonalnych atrakcji: dodatkowy dungeon, walki z bossami itd. 

Wideo - Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper