Mario & Luigi: Superstar Saga

Mario & Luigi: Superstar Saga

8,4
13 oceny

Ocena wg platformy:

GBA 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
AlphaDream
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.11.2003
Europa:
21.11.2003
Polska:
21.11.2003
Producent:
AlphaDream
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.11.2003
Europa:
21.11.2003
Polska:
21.11.2003

Mario & Luigi: Superstar Saga - opis gry

Mario & Luigi: Superstar Saga to gra action-RPG wyprodukowana przez studio AlphaDream, które składało się m.in. z byłych pracowników Square, i wydana przez Nintendo na konsolę Game Boy Advance. Była to pierwsza część Mario & Luigi, serii, która łączyła elementy zręcznościowe i RPG.

W odróżnieniu od wielu innych gier z Mario w roli głównej, akcja Superstar Saga toczy się nie w Mushroom Kingdom (choć tam się zaczyna), ale w sąsiednim Beanbean Kingdom. Tytułowi bohaterowie ruszają doń po tym, jak księżniczka Peach traci głos, co jest następstwem intrygi przygotowanej przez Cacklette i Fawfula, pary antagonistów pochodzących właśnie z Beanbean.

Unikalnym patentem gameplayu w produkcji AlphaDream jest możliwość kontrolowania obu bohaterów jednocześnie. Zabawę rozpoczynamy ze skromnymi możliwościami, ale z czasem Mario i Luigi zyskują dostęp do nowych zdolności i przedmiotów dających większe pole do popisu, np. młot, którym możemy zgnieść podopiecznego, by ten mógł przedostać się przez ciasne przejścia.

Gra posiada turowy system walki. Przed pojedynkiem możemy pokusić się o zadanie ciosu, który sprawi, że rozpoczniemy zmagania mając przewagę nad przeciwnikami. Podopieczni mogą skakać (choć nie jest to wskazane gdy oponent ma kolce na ciele), wywijać młotem (nie działa na latających przeciwników), używać przedmiotów itd. itp. Co warto dodać, i przy ataku, i przy obronie pojawiają się proste elementy zręcznościowe. Wciśnięcie danego przycisku w odpowiednim czasie może sprawić, że czynność jaką chcemy wykonać będzie skuteczniejsza.

Oprócz głównego wątku gra posiada także rozmaite minigry, w które grać możemy ze znajomym posiadającym drugą konsolę. Odpowiadał za nie zupełnie inny developer - Vanpool.

Wideo - Mario & Luigi: Superstar Saga

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper