Iris.Fall

Iris.Fall

5,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
NEXT Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
07.12.2018
Europa:
07.12.2018
Producent:
NEXT Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
07.12.2018
Europa:
07.12.2018

Iris.Fall - opis gry

Iris.Fall to gra przygodowa wyprodukowana przez chińskie NEXT Studios. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach, a później trafił też na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Fabuła - Iris.Fall

Fabuła produkcji NEXT Studios kręci się wokół Iris, dziewczynki, która po wybudzeniu się z koszmaru niespodziewanie dostrzega w swoim pokoju przyglądającego się jej czarnego kota. Zaintrygowana jego obecnością postanawia pójść za nim. W efekcie trafia do budynku dawnego teatru, gdzie w wyniku niewyjaśnionych okoliczności zostaje przeniesiona do alternatywnej rzeczywistości, świata światła i cienia pełnego cudacznych maszyn, z którego będzie się musiała wydostać, po drodze próbując dowiedzieć się prawdy o swoim położeniu.

Rozgrywka - Iris.Fall

Iris. Fall to gra przygodowa, której rozgrywka duży nacisk stawia na rozwiązywanie łamigłówek. W produkcji NEXT Studios mają one oczywiście związek z założeniami fabularnymi, tj. opierają się na manipulowaniu światłem i cieniem. Wyzwanie może polegać dla przykładu na stworzeniu mostu z cienia, co wymaga użycia odpowiednich przedmiotów we właściwych miejscach. Poza tym tu i ówdzie mamy do czynienia z rozmaitymi wymyślnymi mechanizmami.

W grze zaimplementowano też jeszcze jeden ciekawy patent przywodzący na myśl np. The Legend of Zelda: A Link Between Worlds. Iris.Fall przełącza się mianowicie między dwoma stylami. Zasadniczo rzecz biorąc, główna bohaterka porusza się po trójwymiarowych lokacjach (choć nie są one duże), jeśli jednak odnajdziemy specjalną księgę, będzie ona mogła połączyć się ze swoim cieniem. Wówczas gra staje się dwuwymiarowa i jako cień Iris jest w stanie dostać się do miejsc normalnie będących poza jej zasięgiem.

Twórcy dodali system podpowiedzi umożliwiający np. zaznaczenie obiektów, z którymi da się wejść w interakcję. Przejście całości zajmuje ok. dwóch-trzech godzin. 

Wideo - Iris.Fall

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper