The First Tree

The First Tree

5,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.0
PC 6.5
PS4 2.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
David Wehle
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
30.11.2018
Europa:
30.11.2018
Producent:
David Wehle
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
30.11.2018
Europa:
30.11.2018

The First Tree - opis gry

The First Tree to gra przygodowa wyprodukowana przez niezależnego developera Davida Wehle. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Rozgrywka - The First Tree

Dalsza część tekstu pod wideo

The First Tree cechuje minimalistyczny styl narracji. Fabuła gry rozgrywa się na dwóch poziomach. Pierwsza historia opowiada o perypetiach lisicy, która usiłuje odnaleźć swoją rodzinę, druga (rozgrywająca się ‘w tle’) - syna nawiązującego ponownie kontakt z ojcem na Alasce. Grywalna jest jednak tylko ta pierwsza.

The First Tree to narracyjna gra przygodowa, której blisko do kategorii tzw. walking simów. Przejmując kontrolę nad wspomnianą lisicą naszym zadaniem jest odnaleźć zaginione szczenięta, co wiąże się z eksploracją dość rozległych trójwymiarowych map. Nasza podopieczna potrafi biegać, wykonywać podwójny skok, a także kopać w niektórych miejscach. Kluczowe jest poszukiwanie miejsc oznaczonych kolumną światła. Ich odnalezienie popycha fabułę do przodu, pozwalając odsłuchać monologów głównego bohatera bądź jego rozmów z bliskimi mu osobami. 

Oprócz tego w grze znajdziemy też inne znajdźki. Twórca porozmieszczał w świecie The First Tree na przykład sto pięćdziesiąt gwiazdek. Ich zdobycie jest zadaniem całkowicie opcjonalnym i za jego wykonanie otrzymujemy tylko trofeum. Drugą znajdźką są z kolei motyle. Im więcej ich znajdziemy, tym wyżej będziemy w stanie skakać. 

The First Tree nie jest grą długą. Główny wątek da się przejść w mniej więcej godzinę. 

Wideo - The First Tree

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper