UnMetal

UnMetal

9,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 10.0
XONE -
NS 8.0
PC 9.0
PS5 -
XSX|S -
PS Vita 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
@unepic_fran
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Skradanka
Premiery
Świat:
28.09.2021
Europa:
28.09.2021
Producent:
@unepic_fran
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Skradanka
Premiery
Świat:
28.09.2021
Europa:
28.09.2021

UnMetal - opis gry

UnMetal to dwuwymiarowa skradanka wyprodukowana przez @unepic_fran i wydana przez Versus Evil. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, PS Vita, Xbox One, Xbox Series i Switch.

Fabuła - UnMetal

UnMetal to gra inspirowana (a w zasadzie parodiująca) pierwsze odsłony serii Metal Gear. Głównym jej bohaterem jest niejaki Jesse Fox, przeciętny zjadacz chleba, który ku swojemu zdumieniu zostaje porwany i uwięziony w bazie wojskowej za przestępstwa których nie popełnił. Jego zadaniem jest wydostać się z uwięzi, po drodze jednak uwikła się on w intrygę, która może doprowadzić do wybuchu III wojny światowej. 

Rozgrywka - UnMetal

Pod względem rozgrywki UnMetal przypomina pierwszą część Metal Gear z komputerów MSX. Wydarzenia obserwujemy tu z kamery zawieszonej nad głównym bohaterem, a grafika jest dwuwymiarowa. Podobnie jak w pierwowzorze kluczowym elementem rozgrywki jest skradanie, gdyż nasz podopieczny ma mniejsze szanse w otwartej walce. Warto przy tym dodać, że gra zachęca nas do eliminowania nieprzyjaciół gołymi rękami (trupów należy się zaś potem pozbywać, by zmniejszyć ryzyko wykrycia). Jesse Fox posiada wprawdzie do dyspozycji bronie, w tym broń palną, jednak doświadczenie otrzymuje tylko w tym pierwszym przypadku. Tutejszy system rozwoju pozwala zaś z czasem odblokowywać dodatkowe zdolności, a oprócz nich protagonista pozyskuje ponadto gadżety.

Rozgrywkę urozmaicają od czasu do czasu inne atrakcje, np. łamigłówki (polegające na używaniu przedmiotów) bądź możliwość podejmowania decyzji. Te drugie wpływają na to, jak Jesse Fox opowie o swoich fantastycznych perypetiach (jest on bowiem mało wiarygodnym narratorem), co na różne sposoby przekłada się na gameplay. 

Wideo - UnMetal

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper