The Dark Eye: Demonicon

The Dark Eye: Demonicon

6,1
7 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.2
PS3 5.0
X360 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Noumena Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
25.10.2014
Europa:
25.10.2014
Producent:
Noumena Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
25.10.2014
Europa:
25.10.2014

The Dark Eye: Demonicon - opis gry

The Dark Eye: Demonicon to gra RPG wyprodukowana przez Noumena Studios i wydana przez Kalypso Media najpierw na komputerach osobistych, a następnie przeniesiona na konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Akcja tytułu rozgrywała się w uniwersum Das Schwarze Auge (The Dark Eye) popularnym zwłaszcza w Niemczech.

Fabuła - The Dark Eye: Demonicon

Akcja gry toczy się w krainie fantasy o nazwie Aventuria. Demonicon przedstawia historię rodzeństwa, brata i siostry, którzy zostają pionkami ciemnych mocy w o wiele poważniejszej intrydze. Mając tylko siebie w świecie pełnym okrucieństwa i zepsucia walczą oni z potworami, a także z wewnętrznymi głosami nakłaniającymi do zejścia z dobrej drogi. To, jakie decyzje podejmą rzutować będzie nie tylko na ich los, ale także los całego kontynentu i jego mieszkańców.

Rozgrywka - The Dark Eye: Demonicon

Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Demonicon to eRPeG z naciskiem na akcję, dlatego w trakcie zmagań liczyć będzie się nie tylko strategiczne planowanie i rozwój postaci, ale także zręczność, np. skuteczność w używaniu uników. Nasz podopieczny, którym jest Cairon, może tu trzaskać combosy bronią białą, a także odpalać potężne zaklęcia. W produkcji Noumena, co warto zaznaczyć, nie ma podziału na profesje. Efektywność umiejętności zależy od tego, jakie atrybuty będziemy rozwijać, więc w każdej chwili da się zmienić ‘koncepcję’. Punkty służące do rozwoju zdobywamy szlachtując przeciwników bądź wykonując questy (nie ma tu poziomów doświadczenia).

Każdy rozdział historii rozgrywa się w innej, zamkniętej lokacji, co oznacza, że nie mamy dostępu do całego świata (w tym przypadku kontynentu). Gra pozwala nam podejmować decyzje rzutujące na bieg zdarzeń, które przeważnie są moralnie dwuznaczne, a ich efekty nie są znane od razu. W eksploracji i interakcji ze światem pomagają specjalne umiejętności zwane “talentami”, które dają nam np. możliwość wpływania na innych albo otwierania zamkniętych zamków.

Wideo - The Dark Eye: Demonicon

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper