The Complex

The Complex

3,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS 3.0
PC 3.0
PS4 3.0
XONE 3.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Wales Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
31.03.2020
Europa:
31.03.2020
Producent:
Wales Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
31.03.2020
Europa:
31.03.2020

The Complex - opis gry

The Complex to gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez studio Wales Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

The Complex bliżej do miana interaktywnego filmu niż do gry w ścisłym tego słowa znaczeniu. Podobnie jak w przypadku poprzednich tytułów studia Wales Interactive mamy tu do czynienia z sekwencjami filmowymi z udziałem prawdziwych aktorów.

Akcja rozgrywa się w stosunkowo niedalekiej przeszłości i skupia się na postaci doktor Amy Tenet, światowej sławy autorytecie w (fikcyjnej) dziedzinie technologii nanokomórkowej. Badania, w których bierze udział Tenet, mogą wkrótce całkowicie odmienić medycynę i podróże w kosmos. Punktem wyjścia dla historii jest jednak przypadek Clare, młodej kobiety, która zaczęła mieć kłopoty zdrowotne po ataku bronią biologiczną. W efekcie trafia ona do tytułowego kompleksu, specjalnego ośrodka badawczego, gdzie Tenet wraz ze swoim byłym partnerem Reesem Wakefieldem muszą zbadać niepokojący przypadek chorej dziewczyny. Jak nietrudno się domyślić, jest on jedynie niewielką częścią znacznie poważniejszej intrygi.

W The Complex nie mamy do czynienia ani z wyzwaniami zręcznościowymi, ani z takimi wymagającymi główkowania. Rozgrywka, jeśli tak ją nazwać, sprowadza się do oglądania kolejnych scen (jest ich około dwustu) i podejmowania decyzji w różnych sytuacjach (na co mamy ograniczony czas). Bardzo często są to dylematy natury etycznej, jak np. komu pomóc - chłopcu czy kobiecie w ciąży.

Wybory wpływają na stosunek, jaki do Tenet mają inni, a także na nią samą. Jej osobowość ulega bowiem zmianie wraz z czasem. Narracja jest przy tym oczywiście nieliniowa, a historię wieńczy w sumie osiem zakończeń.

Wideo - The Complex

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper