Tempest 4000

Tempest 4000

8,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.0
XONE -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
LIamsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Akcja
Premiery
Świat:
17.07.2018
Europa:
17.07.2018
Producent:
LIamsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Akcja
Premiery
Świat:
17.07.2018
Europa:
17.07.2018

Tempest 4000 - opis gry

Tempest 4000 to strzelanka wyprodukowana przez studio Llamasoft i wydana przez firmę Atari. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One (rok po premierze trafił też na Atari VCS).

Tempest 4000 to następca kultowego Tempest 2000, który ukazał się na różnych sprzętach, jak Sony PlayStation, Sega Saturn czy Atari Jaguar (na tej ostatniej konsoli była to jedna z lepszych pozycji). Założenia nie uległy zmianie. W grze przejmujemy kontrolę nad statkiem kosmicznym o nazwie Claw, który porusza się po różnych raczej dość abstrakcyjnych planszach: tunelach, graniastosłupach, po płaskiej powierzchni itd. Na każdej z tych plansz znajdują się także ścieżki, pomiędzy którymi przeskakuje pojazd. Nasze zadanie polega na eliminowaniu nadciągających po nich przeciwników.

Każdą planszę, a tych jest łącznie sto (podobnie jak w Tempest 2000), rozpoczynamy ze skromnym laserkiem, ale eliminując nadciągających zewsząd nieprzyjaciół zdobywamy power-upy, które podnoszą potencjał bojowy Claw. Są to nie tylko nowe bronie, ale też możliwość wykonywania skoku oraz kierowany przez sztuczną inteligencję bot pomagający dawać odpór przeciwnikom. W grze dysponujemy ograniczoną liczbą żyć, ale wpadka nie oznacza, że musimy rozpoczynać wszystko od nowa. Po utracie wszystkich możemy rozpocząć od dowolnego zaliczonego wcześniej poziomu. Z czasem stopień trudności oczywiście rośnie, co wynika nie tylko z szybszego tempa, ale też nowych bardziej wymagających przeszkadzajek.

Pomiędzy levelami ogrywamy krótką minigrę, w której kierujemy iskrą przelatującą przez sześciokąty, co pozwala zdobyć większą liczbę punktów.

Gra oferuje trzy warianty rozgrywki: Classic, Pure i Survival. W tym ostatnim otrzymujemy dużą liczbę żyć, lecz bez możliwości kontynuowania po utracie wszystkich.

Wideo - Tempest 4000

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper