Tekken: Dark Resurrection

Tekken: Dark Resurrection

8,5
153 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
35 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
24.02.2006
Europa:
24.06.2006
Polska:
15.09.2006
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
35 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
24.02.2006
Europa:
24.06.2006
Polska:
15.09.2006

Tekken: Dark Resurrection - opis gry

Tekken: Dark Resurrection jest bijatyką 3D spod dłuta japońskiej firmy Namco, wydaną we wrześniu 2006 roku na konsolę PlayStation Portable. Dark Resurrection jest pierwszą odsłoną serii Tekken, jaka pojawiła się na przenośnej konsoli Sony, a w pracach nad nią pomagało również małe studio 8ing/Raizing.

Dark Resurrection jest nową wersją Tekkena 5, opowiada więc tę samą historię. Gra rozpoczyna się sekwencją, w której ginie Heihachi Mishima, a jego wnukowi, Jinowi, przyjdzie zmierzyć się z demonicznym ojcem Heihachiego, Jinpachim. Edycja Tekkena 5 na kieszonsolkę Sony wprowadza ponadto trzech nowych bohaterów. Młoda Emilie „Lili” Rochefort dąży do zniszczenia Mishima Zaibatsu, co rozwiązałoby finansowe problemy jej ojca. Sergei Dragunov jest członkiem sił Spetsnaz, który otrzymał od dowództwa rozkaz pojmania Jina Kazamy. Trzecią dodatkową postacią jest znany ze starszych części Armor King, który w tajemniczych okolicznościach powraca zza grobu.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

W porównaniu do krytykowanego Tekken 4 na PlayStation 2, Dark Resurrection powróciło do korzeni serii. Twórcy za sprawą tzw. Crush System usprawnili i tak już złożony system walki, przywrócili najbardziej lubianych zawodników, jak również charakterystyczne areny. Deweloper wprowadził na scenę dwóch zupełnie nowych zawodników, „Lili” Rochefort oraz Sergeia Dragunova, a znany z oryginalnej „piątki” Jinpachi Mishima stał się postacią grywalną. Na PSP pojawiło się dwanaście nowych rang, a najwyższą nie jest już Tekken Lord, lecz Divine Fist. Dodano także więcej narzędzi do kustomizacji postaci oraz komiksowe scenki dla większości postaci, jednak najważniejszą nowością jest możliwość walki z „duchami”, powielającymi zachowania graczy.

 

Dark Resurrection na PSP wygląda równie dobrze, jak Tekken 5 na konsoli stacjonarnej. Gra działa w 60 klatkach na sekundę, zwalniając do 30 tylko podczas krótkich animacji kończących każde starcie. Aby rywalizować z żywym przeciwnikiem przez Ad-Hoc wymagana jest jedna kopia gry.

Wideo - Tekken: Dark Resurrection

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper