Teenagent

Teenagent

7,9
34 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.7
AMIGA 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Metropolis Software
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
1994
Europa:
1994
Polska:
1995
Producent:
Metropolis Software
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
1994
Europa:
1994
Polska:
1995

Teenagent - opis gry

Teenagent to przygodówka point-and-click wyprodukowana przez polskie studio Metropolis Software. Tytuł ukazał się najpierw na komputerach Amiga, a następnie trafił też na PeCety z systemem DOS, gdzie był jedną z pierwszych polskich gier wydanych na płycie CD.

Głównym bohaterem produkcji Metropolis Software jest tytułowy nastoletni agent, niejaki Marek Hopper, który zostaje zwerbowany przez organizację RGB, by rozwiązać zagadkę znikających z banków sztabek złota. Zwerbowany, dodajmy, w kuriozalnych okolicznościach, bowiem jego nazwisko zostaje wybrane na chybił trafił z książki telefonicznej. Na Marka czeka nie lada wyzwanie, ale najpierw będzie musiał przejść trzy próby testującego jego możliwości.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pod względem rozgrywki Teenagent wzoruje się na popularnych produkcjach Lucas Arts, takich jak The Secret of Monkey Island czy seria Indiana Jones. Do sterowania używamy myszy (choć można też zdecydować się na klawiaturę) - kliknięciem lewego przycisku wybieramy miejsce, w które główny bohater ma się udać, obiekty oraz osoby, którym się przyjrzeć, a prawym wchodzimy z nimi w interakcję. Marek ma do dyspozycji inwentarz, w którym gromadzi zebrane podczas swojej przygody przedmioty, a te służą rzecz jasna do rozwiązywania rozmaitych napotkanych trudności.

Teenagent spotkał się w momencie premiery z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony graczy i mediów branżowych. Chwalono zwłaszcza fabułę, poziom dialogów oraz ciekawe zagadki. Po roku od wydania pierwowzoru ukazała się też nowa wersja zwana po prostu “Nowy Teenagent”, w której twórcy dodali kwestie mówione.

Obecnie zainteresowani mogą pobrać grę za darmo ze strony cdp.pl.

Wideo - Teenagent

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper