Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan

4,1
11 oceny

Ocena wg platformy:

PC 2.0
PS4 3.5
XONE 4.3
PS3 5.0
X360 4.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
PlatinumGames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
24.05.2016
Europa:
27.05.2016
Producent:
PlatinumGames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
24.05.2016
Europa:
27.05.2016

Recenzja redakcji

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan - recenzja gry
Roger Żochowski

Roger Żochowski

4.5
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan - recenzja gry
PC PS4 XONE

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan - opis gry

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan to gra akcji wyprodukowana przez studio Platinum Games i wydana przez Activision. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One.

W produkcji Platinum Games cztery żółwie ninja -- Leonardo, Raphael, Michelangelo i Donatello -- muszą po raz kolejny stawić czoło Shredderowi, Krangowi i całej reszcie ich pomagierów zrzeszonych w organizacji Foot by Foot, bowiem ci po raz kolejny próbują nabruździć w Nowym Jorku. Za scenariusz gry odpowiada Tom Waltz, autor komiksów o żółwiach.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka w Mutants in Manhattan bazuje na rozwiązaniach znanych z innych gier Platinum, choć twórcy pomyśleli też o kilku unikalnych cechach. W trakcie zmagań biorą udział cztery żółwie - my rzecz jasna kierujemy poczynaniami tylko jednego, lecz mamy też możliwość swobodnego przełączania się pomiędzy wszystkimi postaciami. Każdy żółw oprócz zwykłych ataków (słabszego i potężniejszego) i zdolności parowania dysponuje też unikalnymi umiejętnościami. Dla przykładu Leonardo zatrzymuje czas, a Raphael staje się niewidzialny dla nieprzyjaciół. Aby móc je odpalić, musimy jednak odczekać stosowną chwilę. Zdolności te można łączyć przełączając się pomiędzy postaciami, co sprawia, iż da się tworzyć naprawdę niszczycielskie kombinacje.

Gra składa się z dziewięciu poziomów (do wyboru jest kilka stopni trudności). Podczas ich przechodzenia otrzymujemy różne wytyczne. Przeważnie chodzi o wybicie wszystkich przeciwników, ale zdarzają się też inne atrakcje, np. rozbrajanie bomby. Po zrealizowaniu takiej wytycznej jesteśmy oceniani. Im lepiej nam pójdzie, tym więcej punktów BP zgarniemy (występują też one jako zielone orby). Punkty te służą do doskonalenia umiejętności podopiecznych.

Zdarzyć się może, że jeden z żółwi zostanie znokautowany. W takiej sytuacji można go pozostawić na nogi, ale musimy się pospieszyć. W przeciwnym razie nieszczęśnik trafia do podziemnego pomieszczenia, gdzie musi wziąć udział w minigierce polegającej na jedzeniu pizzy.

Mutants in Manhattan można przechodzić w pojedynkę lub w co-opie z innymi graczami. Dostępny jest jednak tylko wariant sieciowy, bez kanapowego multi.

Wideo - Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper