Tears to Tiara II: Heir of the Overlord

Tears to Tiara II: Heir of the Overlord

6,6
5 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Aquaplus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Symulator życia
Premiery
Świat:
31.10.2013
Europa:
11.11.2014
Producent:
Aquaplus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Symulator życia
Premiery
Świat:
31.10.2013
Europa:
11.11.2014

Recenzja redakcji

Recenzja: Tears to Tiara II: Heir of the Overlord (PS3)
8.0
Recenzja: Tears to Tiara II: Heir of the Overlord (PS3)

Tears to Tiara II: Heir of the Overlord - opis gry

Tears to Tiara II: Heir of the Overlord to strategia turowa wyprodukowana przez japońskie studio Aquaplus i wydana przez NIS America na Playstation 3. Gra rozgrywa się w tym samym uniwersum co poprzednik, który nie trafił na zachodnie rynki, jednak nie jest ona jego bezpośrednią fabularną kontynuacją.

Akcja Tears to Tiara II rozgrywa się w krainie, która przywodzi na myśl Europę. Fabuła kręci się wokół postaci Hamila, który jest potomkiem królewskiego rodu Hispanii. Hispania jednak okupowana jest przez Boskie Imperium, a główny bohater para się pracami nie mającymi związku z jego rodowodem. Los Hamila odmienia się gdy pewnego dnia objawia mu się Tarte, samozwańcza bogini, nakłaniająca go do rebelii przeciwko okupantom. Ten początkowo zbywa te ‘propozycje’, ale na wieść o jej porwaniu postanawia w końcu zakasać rękawy.

Gra składa się z dwóch części: fabuły i walki. Ta pierwsza przypomina produkcje typu visual novel często fundując nam znaczące ilości tekstu do przeczytania. Niektóre sceny potrafią trwać ponad dwie godziny. Rozgrywka z kolei przypomina nieco klasyki pokroju Final Fantasy Tactics, choć styl prezentacji jest oczywiście bardziej współczesny. Batalie toczą się na planszach pokrytych szachownicą. System walki jest turowy, jednak w odróżnieniu od wielu innych tytułów reprezentujących ten sam gatunek w Tears to Tiara co kolejkę mamy kontrolę nad całym oddziałem.

Gra oddaje nam do dyspozycji wiele umiejętności, z których możemy zrobić użytek podczas walk. Patentami wprowadzającymi trochę powiewu świeżości jest możliwość werbowania potworów, sięgania po postacie znajdujące się poza polem bitwy czy zachodzące co kolejkę zmiany żywiołów/elementów mogące wpływać na parametry podopiecznych. W TtT nie brakuje też systemu rozwoju.

Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja umożliwiająca przewijanie. Otóż jeśli podejmiemy błędną decyzję, która sprawi, że sytuacja na polu bitwy zacznie iść nie po naszej myśli, będziemy mogli naprawić popełnione błędy cofając czas.

Wideo - Tears to Tiara II: Heir of the Overlord

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper