Swords & Soldiers II: Shawarmageddon

Swords & Soldiers II: Shawarmageddon

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
PS4 -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ronimo Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
13.11.2018
Europa:
13.11.2018
Producent:
Ronimo Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
13.11.2018
Europa:
13.11.2018

Swords & Soldiers II: Shawarmageddon - opis gry

Swords & Soldiers II: Shawarmageddon to gra strategiczna wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Ronimo Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli PlayStation 4. Shawarmageddon to rozbudowana o nową zawartość edycja Swords & Soldiers II, gry, która pierwotnie ukazała się na Wii U w 2015 roku.

Swords & Soldiers II to kontynuacja oryginalnej gry strategicznej, która ukazała się kilka lat wcześniej na różnych platformach. ‘Dwójka’ bazuje na podobnych rozwiązaniach, chociaż tu i ówdzie twórcy wprowadzili też zupełnie nowe patenty. Inna jest tym razem struktura gry. W sequelu, podobnie jak w pierwowzorze, pojawiają się trzy frakcje. Do wikingów (znanych z poprzednika) dołączają też demony i Persowie. Zamiast jednak trzech kampanii i łącznie trzydziestu misji tutaj mamy piętnaście misji, jedną dużą kampanię oraz rozmaite zadania opcjonalne. W jej trakcie historię śledzimy przede wszystkim z perspektywy wikingów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka w produkcji Ronimo Games znacząco odbiega od tego, co znać możemy z innych strategii czasu rzeczywistego. Swords & Soldiers II to gra dwuwymiarowa, w której nie mamy bezpośredniej kontroli nad naszymi wojskami. Zamiast tego podejmujemy decyzje na bieżąco: posyłamy posiłki, upgrade’ujemy jednostki, aktywujemy zdolności, wznosimy obiekty itd. Po drodze jesteśmy też w stanie werbować nowych wojaków. Każdą z dostępnych frakcji gra się inaczej - dysponują one innymi jednostkami, sposobami pozyskiwania surowców i pieniędzy, atakami itd. W zależności od tego, jak nam poszło, jesteśmy oceniani. Maksymalnie można zgarnąć trzy medale. Każda misja oprócz podstawowej wytycznej posiada też opcjonalną, której zaliczenie wpływa na otrzymaną notę.

Oprócz singlowej kampanii Swords & Soldiers II oferuje też multiplayer dla maksymalnie dwóch osób. Gracze mogą budować swoje armie i wystawiać je do walki. Nowością względem wersji z Wii U jest sieciowy multiplayer. Developer postanowił przy tym uatrakcyjnić matchmaking - czekając na rywala możemy walczyć z AI lub ogrywać minigierki.

Inne nowości w wersji Shawarmageddon to nowe mapy w trybie Skirmish, osiągnięcia, ładniejsza oprawa graficzna i pomniejsze zmiany dotyczące gameplayu.

Studio Ronimo Games po zapowiedzi gry zorganizowało także zbiórkę na Kickstarterze. Uzbieranie wskazanej sumy pieniędzy (ponad 50 tys. dolarów) miało sfinansować produkcję dodatkowej zawartości udostępnionej jakiś czas po premierze.

Wideo - Swords & Soldiers II: Shawarmageddon

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper