Odin Sphere: Leifthrasir

Odin Sphere: Leifthrasir

8,8
36 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.8
PS3 9.5
PS Vita 8.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Vanillaware
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
14.01.2016
Europa:
24.06.2016
Producent:
Vanillaware
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
14.01.2016
Europa:
24.06.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Odin Sphere: Leifthrasir (PS Vita)
9.5
Recenzja: Odin Sphere: Leifthrasir (PS Vita)
Pokaż kolejne recenzje

Odin Sphere: Leifthrasir - opis gry

Odin Sphere: Leifdrasir to gra z gatunku RPG akcji przygotowana przez studio Vanillaware. Jest to remake hitu z PlayStation 2 o nazwie Odin Sphere. Pierwowzór wyróżniał się zachwycającą oprawą graficzną. W nowej wersji twórcy przygotowali sporo usprawnień. 

Odin Sphere podzielone jest na kilka rozdziałów. W każdym z nich opowiadana jest historia jednego z pięciu bohaterów. Tytuł zbudowany jest w taki sposób, by przechodzić go wielokrotnie, odwiedzając poznane już wcześniej lokacje, za każdym razem poznając jednak losy innej postaci. Dopiero po kilkukrotnym przejściu Odin Sphere gracz uzyska pełny obraz na temat scenariusza gry. Każda z opowiadanych w tytule historii odnosi się w pewien sposób do skandynawskich mitów i legend, kojarząc się również z dziełami Ryszarda Wagnera. Dla przykładu pierwsza postać, którą kierujemy to Walkiria o imieniu Gwendolyn, która jest córką Lorda Odyna. W trakcie gry okaże się, że Odyn pragnie w nikczemny sposób uzyskać kontrolę nad Crystallization Cauldron. Gwendolyn znajdzie się w tragicznej sytuacji - z jednej strony winna jest lojalność swemu ojcu, a z drugiej kocha rycerza Oswalda, który działa przeciwko Odynowi.

Bardzo ważny w Odin Sphere jest dobry refleks gracza w trakcie pojedynków odbywających się w czasie rzeczywistym (to przede wszystkim chodzona bijatyka). Tytuł posiada jednak motywy role-playowe. Oprócz wspomnianej, rozbudowanej fabuły, w grze Vanillaware trzeba odpowiednio przygotowywać się do potyczek, zbierając nasiona roślin, które później można zasiać w trakcie starcia, "naładować" Phozonami wylatującymi z ubitych adwersarzy i skonsumować wyrośnięte owoce, co zapewnia głównym bohaterom liczne profity.

W edycji na PlayStation 4 i PlayStation Vitę pojawili się nowi przeciwnicy, bossowie oraz kilka świeżych elementów w rozgrywce. Twórcy również przygotowali specjalny tryb „Classic Mode”, który jest ukłonem w stronę fanów pierwowzoru.

Wideo - Odin Sphere: Leifthrasir

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper