Super Monkey Ball Adventure

Super Monkey Ball Adventure

6,6
16 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 6.5
PS2 6.3
GC 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Traveller's Tales
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
30.06.2006
Europa:
30.06.2006
Producent:
Traveller's Tales
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
30.06.2006
Europa:
30.06.2006

Super Monkey Ball Adventure - opis gry

Super Monkey Ball Adventure to platformówka wyprodukowana przez brytyjskie studio Traveller’s Tales i wydana przez Segę na PlayStation 2, PlayStation Portable oraz GameCube’a.

Super Monkey Ball Adventure odchodzi od formuły znanej z poprzednich części serii. Większy jest tym razem nacisk na fabułę. Czwórka bohaterów Aiai, Meemee, Baby oraz Gongon pewnego zwyczajnego dnia dostrzegają latający pojazd, który rozbija się na sąsiedniej wyspie. Jak się okazuje, podróżowały nim tajemnicze istoty o nazwie Naysayers, które bynajmniej nie są nastawione po przyjacielsku. Jakby tego było mało, z wyspy znikają także książę i księżniczka.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, gra posiada więcej cech typowego trójwymiarowego platformera. Nasza postać (wybieramy ją spośród czterech dostępnych) podróżuje w charakterystycznych przezroczystych kulach po różnych wyspach i nawiązuje relacje z napotykanymi ich mieszkańcami, którzy zlecają zadania różnego rodzaju, np. dostarczenie kanapek czy znalezienie kogoś. Tak jak w ‘głównych’ odsłonach cyklu zbieramy również banany. Tutaj robią one za walutę. Za ich pomocą możemy odblokować dodatkową zawartość lub umiejętności (wspinanie po ścianach, możliwość atakowania rękawicami bokserskimi, podpalenie kuli i nie tylko).

Elementy typowe dla Super Monkey Ball także są tutaj dostępne. W świecie gry znajdziemy wrota, które otworzyć można dopiero zaliczeniu specjalnego wyzwania. A wyzwaniem tym są plansze rodem z głównych odsłon serii, w których musimy przeprowadzić małpiszona z punktu A do punktu B w wyznaczonym czasie.

Tytuł posiada ponadto multiplayer. Maksymalnie czterech graczy może wziąć w kilku minigrach takich jak wyścigi czy zbieranie balonów.

Wideo - Super Monkey Ball Adventure

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper