WET

WET

6,7
70 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.9
X360 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Artificial Mind and Movement
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
15.09.2009
Europa:
18.09.2009
Polska:
22.01.2010
Producent:
Artificial Mind and Movement
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
15.09.2009
Europa:
18.09.2009
Polska:
22.01.2010

WET - opis gry

WET jest strzelaniną z widokiem z perspektywy trzeciej osoby wyprodukowaną przez studio Artificial Mind and Movement i wydaną przez firmę Bethesda Softworks na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Stylistyka, na jaką zdecydował się deweloper, podpatrzona została z pastiszowych filmów Quentina Tarantino i Roberta Rodrigueza.

Artificial Mind and Movement zdecydowało, że gracz nie przejmie kontroli nad męskim bohaterem, jakim kierujemy w większości tego typu produkcji, lecz nad kobietą - Rubi Malone. Główna bohaterka jest płatną morderczynią, która stojących na jej drodze przeciwników zabija w hurtowych ilościach bez mrugnięcia okiem. Jest świetnie wyszkolona, potrafi z bronią zdziałać cuda nieosiągalne dla przeciętnego człowieka, a do tego posługiwanie się bronią białą nie jest jej obce. Historię, jaką na potrzeby gry napisał deweloper, należy potraktować z przymrużeniem oka, mimo że w fabułę wpleciono wątek zdrady, a Rubi będzie chciała ukarać człowieka, który nie był wobec niej uczciwy. Tytuł ten wyróżnia się przy tym dużą dawką brutalności oraz czarnym jak noc humorem.

WET to strzelanina z widokiem zza pleców postaci, a rozgrywka w tym tytule opiera się w dużej mierze na chodzeniu z lokacji do lokacji i rozstrzeliwaniu wszystkich występujących na danej arenie przeciwników. Wszystkie osiągnięcia gracza są punktowane, a w niektórych miejscach porozrzucano nawet specjalne bonusy, które pozwolą na mnożenie punktów i uzyskiwanie jeszcze lepszych wyników. Mnożniki też sprawiają, że życie Rubi odnawia się jeszcze szybciej, gra premiuje więc wykorzystywanie wszystkich bonusów oraz jak najbardziej widowiskową grę. Zdobyte punkty można wykorzystać na wykupienie kolejnych ulepszeń - dotyczą one zarówno broni, jak i umiejętności heroiny. Początkowo lista akrobatycznych zdolności nie jest zbyt długa i dopiero wykupowanie kolejnych upgrade'ów stwarza nowe możliwości. Z czasem przeciwnicy stają się coraz silniejsi, więc warto zdobyte punkty władować w ulepszenia broni - większa ich siła, szybciej wystrzeliwane naboje, czy też większa ich ilość w magazynku przydaje się w starciu z silniejszymi oponentami.

Pod względem graficznym
WET niczym nie imponuje i przypomina raczej produkcje z pierwszego roku po debiucie konsol nowej generacji na rynku niż coś wyższej klasy. Kanciaste modele postaci, kiepskie tekstury i powtarzający się wygląd wrogów nie stawia oprawy w zbyt dobrym świetle. Za to poprawny dubbing i mocna rockowa muzyka dodają tej pozycji arcade'owego klimatu.

Wideo - WET

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper